Akcja
24.04.2023

Walczymy razem z Miko!

Mikołaj Szyszko

Mikołaj ma 15 lat i walczy z białaczką. Istnieje tylko jedna terapia, która daje nadzieję powrót do zdrowia. Jest nią przeszczep szpiku. Pokaż mu, że nie jest w tej walce sam!

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz jego życie i podarujesz powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Pies Rocky, przyjaciele, starsi bracia, góry, jazda na rowerze, elektronika, pociągi, gry komputerowe. Tak można w kilku słowach opisać naszego syna Mikołaja i jego największe pasje. Zwyczajnie nadzwyczajny nastolatek, który kocha świat!

Antybiotyki, sterydy, kroplówki, codzienna chemia, zamknięta sala, brak kontaktu z otoczeniem, tęsknota za rodziną, przyjaciółmi, szkołą i psem. Tak wygląda dziś jego rzeczywistość.

5 dni – tyle czasu minęło od pierwszych badań do diagnozy.

Tyle wystarczyło, by nasz świat się zawalił. Miko choruje na trudną w leczeniu białaczkę i potrzebuje przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i spraw, żeby nasz syn mógł nadal cieszyć się życiem.

Jurek i Julita, rodzice Mikołaja

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Pomóż nam znaleźć zgodnego Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.
Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.