Akcja
31.12.2023

Tylko przeszczep może mnie uratować!

O tym, że choruję na ostrą białaczkę limfoblastyczną dowiedziałam się w dzień swoich urodzin. Dosłownie miałam wtedy pustkę w głowie.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
31.12.2023

Wszystko zaczęło się od bólu ucha. Sama zrobiłam badania, byłam przekonana, że to zapalenie i skończy się na antybiotyku. Lekarze zaczęli jednak dopytywać o moje wcześniejsze samopoczucie. Okazało się, że zmęczenie, które tłumaczyłam przepracowaniem, jest ze wszystkim powiązane.

Po usłyszeniu diagnozy płakałam. Łzy same napływały mi do oczu, ale w sumie nie wiedziałam dlaczego. Gdy do gabinetu wszedł mój mąż i tylko na niego spojrzałam, to wylałam może łez.

Podczas leczenia większość czasu spędzałam w szpitalnej izolatce. Lekarz i pielęgniarki, którzy otoczyli mnie świetną opieką, stali się moją drugą rodziną. Tęsknię jednak za najbliższymi. Za zwykłym dotykiem, przytuleniem. Za obecnością męża, 5-letniego syna i dwa lata młodszej córki. To rozrywa serce matki i żony.

Żeby wyzdrowieć potrzebuję przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. Może to właśnie Ty jesteś moim bliźniakiem genetycznym? Może to Ty uratujesz mi życie?
Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Natalii?
Mateusz Lis
Mateusz Lis
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.