Akcja
30.06.2024

Wypisz mnie ze szpitala

25% Pacjentów znajduje zgodnego Dawcę w rodzinie. Pomimo tego, że Norbert ma trójkę rodzeństwa żadne z nich nie może pomóc swojemu bratu powrócić do zdrowia.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz komuś życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
30.06.2024

Norbert to wesoły 11-latek, który uwielbia grać w piłkę nożną. Każdego dnia po szkole razem z kumplami chodzi na boisko, żeby choć chwilę poodbijać piłkę. Kilka miesięcy temu zaczął być osłabiony i zmęczony. Diagnoza trwała aż dwa miesiące, a wraz z nią pojawił się strach i smutek, kiedy było już wiadomo, że to białaczka.

Już teraz wiemy, że dla naszego syna jedynym ratunkiem na powrót do zdrowia i na boisko jest przeszczepienie szpiku od Dawcy spoza rodziny.

Nasz syn bardzo tęskni za kolegami i rodzeństwem. Chciałby wrócić do domu, bo tam nie czuł się tak źle jak w szpitalu. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca aby uratować życie Norberta lub innego Pacjenta!

Beata i Marcin, rodzice Norberta

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Norberta?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Trenerka Działu Rekrutacji Dawców

Materiały do pobrania:


Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.