Akcja
15.07.2021

#Olachceżyć!

Aleksandra Czyż
15.07.2021

Ola walczyła z białaczką przez rok. Miała w sobie niesamowitą siłę i chęć działania. Jeszcze niedawno z uśmiechem zachęcała do rejestracji w bazie Dawców szpiku, bo wiedziała, że osób takich jak ona jest więcej.

Niestety 8 października, po roku leczenia, Ola zmarła. Ola przed swoją śmiercią poprosiła rodzinę i przyjaciół o to, "by w dniu jej pogrzebu wszyscy przybyli ubrani w jasne kolory, tak jak na jej wesele". Do końca było w niej światło, do końca walczyła i wierzyła, że będzie dobrze. Los zdecydował inaczej.

Olu, zapamiętamy Cię właśnie taką jak na zdjęciu - uśmiechniętą. Do zobaczenia po drugiej stronie [*]

Mam na imię Ola i mam 24 lata. Jestem zwykłą, prostą dziewczyną, która ma swoje marzenia i plany na przyszłość. Do ich spełnienia potrzebuję Twojej pomocy. Pomożesz?

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Od 1 grudnia 2020 roku choruję na chłoniaka. Choroba zaczęła się od zwykłego bólu pleców. Nic nie wskazywało na to, że będę musiała walczyć o swoje życie.


Diagnozę usłyszałam leżąc w bólach na pulmonologii. Nikogo bliskiego przy mnie nie było, ponieważ przez pandemię odwiedziny były zabronione.

Aby żyć potrzebuję przeszczepienia komórek macierzystych. Mam już zgodnego Dawcę, ale tylko w 50%. To może okazać się dla mnie za mało.

Dlatego proszę Cię o rejestrację jako potencjalny Dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS.

#Olachcezyc

Gdy skończyłam 18 lat sama zarejestrowałam się w bazie Fundacji DKMS. Byłam też honorowym Dawcą krwi. Pomagałam i chciałabym, robić to dalej. Teraz to ja jestem w potrzebie.


Proszę, dołącz do bazy. Dla Ciebie to tylko 10 minut, a dla chorych takich jak ja całe życie.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca już dziś! Bądź dla chorych nadzieją na powrót do zdrowia.
Rejestruję się teraz!

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS? Świetnie! Prosimy, udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Masz pytania związane z tą akcją?
Sylwia Zakrzewska
Trener Działu Rekrutacji Dawców / DR Trainer
Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.