Akcja
22.05.2024

Wcześniej przechodziłem obojętnie obok takich akcji.

Rafał Ćwik

Uważasz, że Ciebie to nie dotyczy? Ja też kiedyś tak myślałem. Teraz potrzebuję Dawcy szpiku, aby wyzdrowieć.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
22.05.2024

Nazywam się Rafał. Do pierwszej połowy kwietnia wiodłem normalne życie. Ukończone studia, przygotowywałem się do obrony pracy magisterskiej na Politechnice Warszawskiej na kierunku Elektrotechnika i jednocześnie podjąłem pierwszą pracę związaną ze studiami. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszej ścieżki kariery.


W nocy z 12 na 13 kwietnia dostałem krwotoku z nosa, który nie chciał ustąpić. Podejrzewałem, że mogą być jakieś problemy z krzepnięciem krwi.
14 kwietnia po wynikach morfologii było już wszystko jasne – białaczka.

Chciałem wyprzeć tę informację z mojej głowy, że może to coś innego, mniej poważniejszego. Kiedy już trafiłem na oddział i usłyszałem diagnozę, przyjąłem to lepiej.

Nie pozwolę, żeby choroba ze mną wygrała! Przezwyciężę ją i wrócę do normalności!

Najszczęśliwszy był dla mnie dzień, kiedy mogłem być na festiwalu fantastyki - Pyrkon 2023. To wtedy był koncert zespołu muzycznego, którego jestem fanem. „Mili” do tej pory występował tylko w Japonii i był to ich pierwszy zagraniczny koncert. Możliwość udziału w tym wydarzeniu to było spełnienie mojego marzenia.

Mam nadzieję, że dzień pokonania choroby również będzie takim dniem.

Rafał Ćwik

Mimo, że na oddziale jestem od niedawna, już tęsknię za ciepłem domu, pysznym posiłkiem przyrządzonym przez moją kochaną mamę Anię, a także jej wsparciem w codziennym moim życiu. Chciałbym wyjść poza oddział, odetchnąć świeżym powietrzem, móc spędzić czas z rówieśnikami, czy też po prostu zrobić coś pożytecznego.
Jedyne co mi obecnie pozostaje to czytanie książek, oglądanie filmów, anime lub granie na komputerze, by zająć swoje myśli i nie zamartwiać się chorobą.

Gdy pokonam chorobę to pierwsze co zrobię, to postaram się wynagrodzić wszystkich, którzy pomagali mi w walce z chorobą. Drugie, to zorganizuje imprezę by uczcić pokonanie choroby. Zaś trzecią rzeczą, jest dalsze normalne życie, niczego nie żałując.

Dlatego proszę, zatrzymaj się na chwilę i wysłuchaj mnie.

Myślałem, że mnie to nie dotyczy, że zawszę będę zdrowy. Byłem obojętny wobec akcji rejestracyjnych potencjalnych Dawców szpiku.

Zarejestruj się proszę, bo nigdy nie wiadomo, a może Tobie lub komuś bliskiemu będzie potrzebny Dawca szpiku.


Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Masz pytanie?
Konrad Rzeźniczak
Konrad Rzeźniczak
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.