Akcja
24.01.2023

RUNMAGEDDON vs Białaczka

Runmageddon
Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi, m.in. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. NA SZCZĘŚCIE KAŻDY MOŻE TEŻ POMÓC. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Uczestnicy RUNMAGEDDON niejednokrotnie udowodnili, że los chorych na nowotwory krwi nie jest im obojętny. Tłumnie dołączali do bazy Dawców, zachęcali rodziny i znajomych. Wszystko po to, by baza Dawców była jak największa, a tym samym jak najwięcej chorych otrzymało szansę na nowe życie.

Dowodem na to jest zorganizowanie 39 akcji rejestracji podczas biegów RUNMAGEDDON, w czasie których do bazy potencjalnych Dawców dołączyło 3288 osób, a 14 z nich zostało dawcami faktycznymi!

Dawca na żadnym etapie nic nie traci!

„Po biegu, przechodząc obok biura zawodów zobaczyłem czerwony namiot DKMS. Bez wahania postanowiłem się zapisać do bazy potencjalnych Dawców (…). Po około dwóch miesiącach zadzwonił telefon, czy dalej jestem zainteresowany byciem Dawcą (…), a ja zdecydowanie powiedziałem: CHCĘ POMÓC. To niesamowite uczucie, dać komuś szansę na nowe życie” – mówi Radek, Dawca, który zarejestrował się podczas RUNMAGEDDON w Trójmieście. Nie jesteś jeszcze Dawcą? Może teraz jest czas, by to zmienić? Wystarczy, że zamówisz pakiet rejestracyjny do domu, wypełnisz formularz i odeślesz go do Fundacji DKMS.

Razem możemy więcej! Poświęcenie Twoich 10 minut to krok do uratowania czyjegoś życia. 
Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Fakty o dawstwie krwiotwórczych komórek macierzystych
  • Szpiku nie pobiera się z kręgosłupa
  • Tatuaż nie wyklucza z możliwości rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku
  • Mimo, że w Polsce utarło się określenie Dawca szpiku jako określenie dla Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, to właśnie o te komórki tutaj chodzi i to one są pobierane z organizmu Dawcy w obu przypadkach. Kiedyś jedyną metodą pobrania była ta z talerza kości biodrowej, dlatego historycznie utarło się określenie Dawca szpiku. Dziś tak naprawdę można tak nazwać tylko 10% Dawców :)
  • Grupa krwi Dawcy i Pacjenta nie muszą być takie same – Pacjent przejmuje grupę krwi Dawcy po przeszczepieniu


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.