Akcja
17.03.2021

Strażacy vs Białaczka

Strażacy Vs Białaczka
Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Strażacy niejednokrotnie udowodnili, że los chorych na nowotwory krwi nie jest im obojętny. Dowodem na to jest zorganizowanie ponad 135 akcji rejestracji, podczas których do bazy potencjalnych Dawców dołączyło 5725 osób, a 26 z nich zostało Dawcami faktycznymi. Były to akcje dedykowane Pacjentom strażakom, ale nie tylko.

Sławek ze Stargardu.

Sławek

Jako zawodowy strażak niejeden raz stawał twarzą w twarz z ogromnym niebezpieczeństwem, by ratować ludzkie życie. W kwietniu 2018 roku rozpoczął swoją walkę o przetrwanie, gdy usłyszał diagnozę: ostra białaczka szpikowa. Rodzina wraz z kolegami ze straży, dzięki ogromnej mobilizacji, już w czerwcu zarejestrowała prawie 2 tysiące Dawców. Sławek jest po przeszczepieniu i ma się dobrze.

Podczas tej akcji do bazy dołączył Radek – strażak z Państwowej Straży Pożarnej, który kilka miesięcy później został Dawcą rzeczywistym.

Sławek

Radek mówi: „Bez wahania postanowiłem się zapisać do bazy potencjalnych Dawców (…). Po około dwóch miesiącach zadzwonił telefon, czy dalej jestem zainteresowany byciem Dawcą (…), a ja zdecydowanie powiedziałem: CHCĘ POMÓC. To był najlepszy prezent na moje 30-te urodziny, które obchodziłem dzień po oddaniu komórek macierzystych”.

Bohaterem kolejnej historii jest Konrad- strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej, który postanowił działać, gdy tylko dowiedział się, że ich kolega choruje na białaczkę.

Konrad

W ciągu jednego dnia do bazy dołączyło 390 potencjalnych Dawców, a zorganizowany z tej okazji piknik przyciągnął setki zainteresowanych osób. „W straży liczy się czas, im szybciej tym lepiej (…). Nie udałoby się to bez pomocy innych służb mundurowych, które tego dnia pojawiły się i wspierały z nami Krzyśka (…) Sam jestem zarejestrowany już ponad 5 lat i gdy dowiem się, że mój "bliźniak genetyczny" potrzebuje pomocy – pomogę!” – mówi Konrad.

Może teraz to Ty napiszesz kolejne szczęśliwe zakończenie? Wystarczy, że zamówisz pakiet rejestracyjny do domu, wypełnisz formularz i odeślesz go do Fundacji.

Zamów pakiet rejestracyjny i zostań Dawcą
POMOŻESZ? BO MOŻESZ - MASZ TO W GENACH!

Jeśli jesteś już zarejestrowany, pomóż nam szerzyć dobro i PODAJ DALEJ informację o naszym Wirtualnym Dniu Dawcy Szpiku. ❤

Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.