Akcja
29.04.2021

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi

28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (World Blood Cancer Day). Jest to międzynarodowe święto, podczas którego ludzie z całego świata okazują swoje wsparcie chorym na nowotwory krwi.

Oficjalnym symbolem tego święta jest czerwony znak & - wyrażający solidarność z osobami dotkniętymi nowotworami krwi.


W tym roku Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi obchodzimy pod hasłem #MOCNIEJSIRAZEM. Razem z globalną społecznością lekarzy, Dawców i wolontariuszy walczymy o większe szanse Pacjentów na powrót do zdrowia i nowe życie.

W nasze działania w sposób szczególny włączyli się także Pacjenci, którzy chorobę mają już za sobą i są dowodem na to, że nowotwór krwi można pokonać. W kilku słowach przekazują słowa otuchy i dodają sił Pacjentom, aby nie poddawali się w walce z chorobą.

Ty też możesz okazać swoje wsparcie Pacjentom

Opublikuj w swoich social mediach zdjęcie ze znakiem &

Bądź tak kreatywny, jak tylko chcesz! Dodaj hasztagi #wbcd2021 #mocniejsirazem #dkmspolska, a Twoje zdjęcie, opublikowane na Facebooku lub Instagramie, dodatkowo weźmie udział w konkursie. Konkurs trwa do 25 maja. Szczegóły w regulaminie.

Pomóż nam w szerzeniu idei dawstwa szpiku

Czy to Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Tik Tok czy Snapchat - powiedz światu, że jesteś w gotowości, aby uratować komuś życie.

To nie wszystko, co możesz zrobić!

Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do społeczności Dawców szpiku, zarejestruj się teraz!

Nie ustajemy w działaniach na rzecz Pacjentów

Staramy się jak najlepiej poznać potrzeby Pacjentów i poprawić jakość ich leczenia oraz rekonwalescencji. Chcemy docierać tam, gdzie nasze wsparcie jest najbardziej potrzebne. Właśnie dlatego, w 2018 roku, rozpoczęliśmy niezmiernie ważną inicjatywę – Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów.

Dowiedz się więcej o Programie Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów

Więcej możliwości pomocy

Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.
Ta strona zostaa zaktualizowana. Prosimy odwie j.