Akcja
04.06.2024

Damy radę Mamo, nie płacz!

Wiktor Ludwikowski

To była zwykła grypa, która okazała się śmiertelną chorobą. Do wyzdrowienia poszukiwany jest Dawca szpiku!

W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Dla wielu chorych przeszczepienie szpiku jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
04.06.2024

To było zwykłe przeziębienie, które okazało się śmiertelną chorobą. Był marzec 2023 r., gdy Wiktor zachorował na grypę, a wyniki badań krwi zaniepokoiły lekarzy. Dotychczas bardzo radosny 6 latek, fan Roberta Lewandowskiego zaczął pytać – Mamo ja chcę być normalny, ja nie mam juz sił, dlaczego wszystkiego mi zakazujesz?

Diagnoza – anemia Fanconiego – zatrzymała radosne życie naszego synka. Dziś wiemy, że jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego Dawcy. Kogoś, kto gdzieś na świecie żyje mając w sobie lek, który może uratować życie naszego syna!

Wiktor się nie poddaje, teraz to on nas pociesza słowami „Damy radę Mamo, nie płacz!”. Jest silny i wiemy, że czeka na niego kariera piłkarska, jednak aby w przyszłośći mógł wyjść na murawę, już dziś razem ze swoim bliźniakiem genetycznym musi strzelić gola chorobie!


Zostań Dawcą szpiku, zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i uratuj życie naszego synka!

Klaudia i Piotr, rodzice WiktoraRejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Masz pytanie?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców


Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.