Akcja
12.03.2024

Nie taka miała być dorosłość

Wiktor Matuszak

Wiktor chodzi do technikum i kształci się w swoim wymarzonym zawodzie – elektronice. Chciał połączyć to ze swoim życiem zawodowym, ale niedawno usłyszał diagnozę: białaczka.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Wiktora? Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
12.03.2024

Z początku ten cios ogłuszył Wiktora. – Nie chciałem się leczyć, nie widziałem w tym żadnego sensu. Nie rozumiałem czemu mnie to spotkało. Byłem wkurzony na cały świat – wspomina 18-latek.

Wiktor Matuszak
Wiktor Matuszak

Dziś jest jednak zupełnie inaczej. Wiktor odważnie stawia czoło chorobie. Dzięki wsparciu najbliższych oraz ukochanej Kingi walczy z białaczką. – Wiem, że będzie dobrze i uda mi się pokonać chorobę – mówi Wiktor. 18-latek obecnie większość czasu spędza w szpitalu. – Tęsknię za wychodzeniem choćby z oddziału. Jestem cały czas podłączony do maszyn, które podają mi leki – wyjaśnia.


Żeby przeżyć Wiktor musi znaleźć swojego „bliźniaka genetycznego”. Może to właśnie Ty uratujesz 18-latka? Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. To zajmuję chwilę, nic nie kosztuje, a może uratować życie Wiktora albo innych pacjentów walczących z nowotworami krwi!

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz pomóc Wiktorowi? Zorganizuj dzień Dawcy szpiku
Mateusz Lis
Mateusz Lis
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.