Akcja
18.06.2024

„Włodek! Ognia!”

Włodek Plewczyński

Kilka tygodni temu dowiedziałem się, że choruję na śmiertelną chorobę. Aby żyć potrzebuje "bliźniaka genetycznego".

W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Dla wielu chorych przeszczepienie szpiku jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
18.06.2024

"Ale o co chodzi?" To była pierwsza myśl tuż po tym, jak usłyszałem od lekarza, że choruję na białaczkę. Całe moje życie skupiało się wokół rodziny i domu. Kilka tygodni temu moja codzienność zamieniła się na szpitalne korytarze.

Wiem, że aby wyzdrowieć będę potrzebował przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Przed chorobą byłem bardzo aktywny, nieustannie poszerzałem horyzonty, studiowałem i pracowałem. Uwielbiałem brać udział w teleturniejach, a kilka z nich udało mi się wygrać. Teraz muszę wygrać z chorobą, aby wrócić do mojego normalnego, rodzinnego życia - to jest moje największe marzenie. Wierzę, że być może Ty pomożesz mi je spełnić.

Wielokrotnie grałem w grach drużynowych. Teraz, żeby wyzdrowieć potrzebuję osoby, która wspólnie ze mną podejmie się tej rozgrywki. Moi przyjaciele i bliscy dopingują mnie hasłem „Włodek – ognia!”.


Wierzę, że ta choroba to tylko krótki przystanek w dalszej grze zwanej życiem.

Zarejestruj się do bazy DKMS, to nic nie kosztuje, a może komuś uratować życie!


Włodek

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Masz pytanie?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Trenerka Działu Rekrutacji Dawców


Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.