2 października, w Światowy Dzień Uśmiechu, odbyło się otwarcie „Oazy Radości”

Budowa placu to inicjatywa Fundacji "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci, którą wsparły również inne organizacje: Fundacja Drzewo i Jutro, Fundacja Urtica Dzieciom i Fundacja Dzieci Dzieciom „Słoneczko” oraz My - Fundacja DKMS.

01.03.2021

2 października, w Światowy Dzień Uśmiechu, odbyło się otwarcie „Oazy Radości”, czyli wybudowanego właśnie placu zabaw przy Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Budowa placu to inicjatywa Fundacji "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci, którą wsparły również inne organizacje: Fundacja Drzewo i Jutro, Fundacja Urtica Dzieciom i Fundacja Dzieci Dzieciom „Słoneczko” oraz My - Fundacja DKMS.

Wszystko rozpoczęło się w marcu, gdy, przekazaliśmy darowiznę pieniężną w wysokości 50 000 PLN na rzecz Fundacji „Pomóż Im”. Pomysł budowy miejsca dla dzieci wraz ze schodami prowadzącymi prosto z Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii na plac zabaw dla małych Pacjentów, wydał nam się świetnym i niezmiernie potrzebnym przedsięwzięciem. Założeniem pomysłu było to, że plac ma stać się integralną częścią Kliniki. Dzieci przebywają w szpitalu bardzo długo, często też do niego wracają, „mieszkając” w salach jednoosobowych, w separatkach, bez kontaktu z rówieśnikami. Nie mają możliwości, aby swobodnie się ruszać i bawić z rówieśnikami. Plac zabaw ma to zmienić i pozwolić na to, aby dzieci z Kliniki mogły , przebywać na świeżym powietrzu i integrować się z innymi małymi Pacjentami. . Plac zabaw ma także spełnić swoja rolę, jako element leczenia i rehabilitacji małych Pacjentów.

Zdjęcie udostępnione przez Fundację Pomóż Im.

Na początku lipca otrzymaliśmy informację, że budowa rusza lada dzień. I tak 14 lipca na tyłach Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, dokładnie w tym miejscu, w którym powstać miał plac zabaw, zostały symbolicznie wbite pierwsze łopaty. Po dwóch i pół miesiącach dostaliśmy od Pani Joanny – pracownika Fundacji „Pomóż Im”, kolejną radosną wiadomość. Otwarcie „Oazy Radości” zaplanowane zostało na 2 października. Na czas celebracji „Oazę Radości” przyozdobiono balonami i rysunkami małych Pacjentów, a w niebo wystrzeliły bańki mydlane. Dzieci mogły także zobaczyć swoje ulubione postacie z bajek – Olafa z Krainy Lodu i Myszkę Miki. I choć ze względów bezpieczeństwa oddzielały je szyby, i tak radości było wiele.

Ogromnie cieszymy się, że pomimo wielu trudności, jakie powoduje panująca pandemia koronawirusa budowa placu zabaw „Oaza Radości” została ukończona. Mocno trzymamy kciuki, aby mali Pacjenci, jak najszybciej mogli skorzystać z nowego miejsca - wyjść na świeże powietrze i podczas zabaw, chociaż na chwilę zapomnieć o szpitalnych salach.

Podobne wpisy