9 edycja projektu HELPERS GENERATION za nami

02.03.2021

Studenci po raz kolejny zarejestrowali tysiące dawców.W kwietniu odbył się finał kolejnej edycji projektu studenckiego. 51 liderów rejestrowało potencjalnych dawców na swoich uczelniach.

W dniach 16-22 kwietnia odbyła się kolejna, już 9 edycja projektu studenckiego. Tym razem studenci pod hasłem HELPERS’ GENERATION rejestrowali na 47 uczelniach w całej Polsce. Za koordynację ich działań odpowiedzialne były @Alicja Cichońska oraz @Aleksandra Parczewska. Rejestrację poprzedziło dwudniowe szkolenie 51 studenckich liderów. Odbyło się ono w dniach 2-3 marca w Warszawie. Po powrocie na swoją uczelnie liderzy mieli za zadanie przeprowadzić wśród swoich rówieśników kampanie promocyjno-edukacyjną. W tym celu wydrukowaliśmy niemal 48 000 ulotek i 3 900 plakatów. Studenci wykazali się olbrzymim zaangażowaniem i kreatywnością, aby zwrócić uwagę kolegów na problem walki z nowotworami krwi. Zapraszali na prelekcje autorytety z dziedziny medycyny, angażowali celebrytów, nagrywali filmiki czy też wzywali do pomocy superbohaterów.

Liderzy którzy mieli najlepsze pomysły, a ich działania przyniosły najlepsze efekty wygrają 6 tygodniowy staż w biurze Fundacji DKMS. Wszystkie te działania zaowocowały świetnym wynikiem. Do bazy potencjalnych dawców szpiku na uczelniach dołączyło w tych dniach prawie 4 500 nowych potencjalnych dawców szpiku. Była to już 9 edycja projektu studenckiego w Polsce. Do tej pory w ramach działań na uczelniach zarejestrowaliśmy blisko 108 000 potencjalnych dawców, z czego już ponad 500 osób podzieliło się cząstką siebie, aby pomóc chorym na nowotwory krwi.

Teraz studenci nabierają siły przed kolejną edycją projektu, a my już działamy dalej by zarejestrować kolejnych młodych dawców. Trzymajcie kciuki.

Podobne wpisy