Bank Pekao SA wspiera Fundację DKMS już drugi rok.

Dzięki dotychczasowej współpracy  Banku i Fundacji zarejestrowaliśmy już 1178 potencjalnych Dawców. W planach Bank i Fundacja mają już kolejne akcje rejestracyjne, najbliższą już w czerwcu. Trzymamy kciuki za kolejne rejestracje, dziękujemy wolontariuszom i cieszymy się, że mamy Partnera, na którego możemy liczyć w walce o życie pacjentów.

Zaangażowanie wolontariuszy-pracowników Banku Pekao S.A. w akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku i pomoc finansowa przeznaczana na rejestrację i przebadanie w bazie kolejnych potencjalnych dawców szpiku – to główne filary, na których opiera się partnerstwo.

„Jako Bank Pekao S.A. już drugi rok z rzędu zaangażowaliśmy się aktywnie w szerzenie idei dawstwa szpiku. Pracownicy naszego Banku dołączyli do Fundacji DKMS i jako wolontariusze podjęli się rejestracji potencjalnych dawców szpiku, zwiększając tym samym szanse na skuteczne leczenie pacjentów cierpiących na nowotwory krwi.

Bank Pekao nie tylko zachęca naszych pracowników do działań na rzecz osób potrzebujących pomocy, ale też wspiera finansowo Fundację DKMS. Nasza darowizna jest w całości przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z rejestracją i typizacją potencjalnych dawców szpiku. Przebadanie jednego dawcy w bazie Fundacji DKMS to koszt 180 zł.

I tak 30 maja br. w pobliżu placówek naszego Banku w całym kraju pojawiły się specjalne namioty, w których nasi wolontariusze z Gdańska, Katowic, Łodzi, Szczecina, Warszawy i Wrocławia rejestrowali pod okiem koordynatorów z Fundacji DKMS potencjalnych dawców. Osoby, które na co dzień pracują w sektorze finansów, wzięły udział w szkoleniu poświęconym idei dawstwa szpiku, przygotowując się do nowej roli. Ponad 80 pracowników Banku zdecydowało się bez wahania poświęcić swój czas na pomoc innym. Pełni energii i zapału zarejestrowali przez 10 godzin aż 664 potencjalnych dawców szpiku! Ten niesamowity wynik był efektem godzin przygotowań, intensywnej pracy wolontariuszy i dynamicznej współpracy Banku Pekao SA z Fundacją DKMS.

Zaangażowanie społeczne Banku to integralna część naszych działań. Pekao angażuje się w projekty z obszarów takich jak: odpowiedzialny rozwój gospodarki, kultura wysoka, sport, ochrona środowiska i wolontariat. Cieszę się, że pracownicy mogli dołączyć do akcji i tym samym aktywnie przyczynić się do ratowania zdrowia i życia pacjentów chorych na nowotwory krwi”. mówi Wiceprezes Magdalena Zmitrowicz osobiście zaangażowała się w akcję w Warszawie.

Dzięki dotychczasowej współpracy Banku i Fundacji zarejestrowaliśmy już 1178 potencjalnych Dawców. W planach Bank i Fundacja mają już kolejne akcje rejestracyjne, najbliższą już w czerwcu. Trzymamy kciuki za kolejne rejestracje, dziękujemy wolontariuszom i cieszymy się, że mamy Partnera, na którego możemy liczyć w walce o życie pacjentów.


Podobne wpisy