Historia Dawcy

Dawid Zieliński - Dawca komórek macierzystych

Od zapisania się do bazy Dawców DKMS do pierwszego telefonu minęło niespełna 2 lata. Gdy zadzwonił telefon i dowiedziałem się o fakcie, iż mój bliźniak genetyczny potrzebuje pomocy, nie wahałem się z potwierdzeniem gotowości do oddania części siebie.

16.10.2023

Byłem podekscytowany i za razem pełen obaw, czy przejdę pozytywnie szereg badań kwalifikacyjnych. Od kontaktu z Konsultantką (przemiła Pani Agatą, która służyła pomocą i dobrym słowem na każdym etapie) do pobrania minęło 3 miesiące. Przed pobraniem przyjmowałem przez 4 dni czynnik wzrostu komórek, mało spałem i odczuwałem grypopodobne objawy, jednak były one niczym w porównaniu do świadomości pomocy drugiemu człowiekowi. W Klinice czułem się bardzo zaopiekowany przez profesjonalnych Medyków, w szczególności podziękowania dla Pani Pielęgniarki Ani, której uśmiech rozpromieniał cały mój pobyt i dla Pana Doktora Zbigniewa, który służył pomocą i radą. Mam nadzieję, że mój genetyczny brat zdrowieje i z nową nadzieją patrzy na jutro.

A Wam Moi Drodzy, jeśli się jeszcze nie zarejestrowaliście do bazy DKMS, polecam zróbcie to jak najszybciej, to nic nie boli ani kosztuje, a być może uratujecie czyjeś zdrowie.

Dawid z Pomorza Zachodniego!


Historie Dawców