Dni Dawcy szpiku w PepsiCo Consulting Polska

Podczas świątecznego spotkania pracowników firmy PepsiCo Consulting Polska, 8 grudnia w Teatrze Powszechnym w Warszawie, odbyły się Dni Dawcy szpiku z Fundacją DKMS. W tym roku, po raz pierwszy, do programu wydarzenia włączono możliwość rejestracji w naszej bazie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki programowi PepsiCo in Action. W spotkaniu wzięło udział ponad 400 osób. Dzień Dawcy szpiku został zainicjowany przez Dział Personalny firmy PepsiCo jako inicjatywa wspierająca lokalny program CSR.

05.03.2021

Podczas świątecznego spotkania pracowników firmy PepsiCo Consulting Polska, 8 grudnia w Teatrze Powszechnym w Warszawie, odbyły się Dni Dawcy szpiku z Fundacją DKMS. W tym roku, po raz pierwszy, do programu wydarzenia włączono możliwość rejestracji w naszej bazie.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki programowi PepsiCo in Action. W spotkaniu wzięło udział ponad 400 osób. Dzień Dawcy szpiku został zainicjowany przez Dział Personalny firmy PepsiCo jako inicjatywa wspierająca lokalny program CSR. Podczas wspólnej akcji PepsiCo i Fundacji DKMS jego uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o Fundacji i jej działaniach oraz bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Nasz przestawiciel - Joanna Olszewska-Mejer - opowiedziała pracownikom PepsiCo o idei dawstwa. Po wysłuchaniu informacji na temat idei pracownicy PepsiCo mogli od razu przyłączyć się i zarejestrować jako potencjalni Dawcy przy specjalnie zaaranżowanym na ten dzień stoisku Fundacji. Z tej możliwości skorzystały 23 osoby, które w trakcie wieczoru dołączyły do grona potencjalnych Dawców szpiku.

PepsiCo w Polsce włączyło się do akcji rejestracji potencjalnych Dawców kierując się strategią Działania ze Świadomością Celu i z myślą o niesieniu pomocy społecznościom, w których jest obecne: „Finansowe wsparcie jest ważną, ale nie jedyną z dostępnych opcji. Dlatego chcemy umożliwić również pracownikom wzięcie udziału w programie i być może w przyszłości na uratowanie ludzkiego życia. Teraz przyszedł czas na PepsiCo in Action!” W ten sposób, o tej decyzji, wypowiedziała się Anna Daszczyńska – Starszy Kierownik Personalny w PepsiCo.

Bardzo dziękujemy PepsiCo za zaangażowanie i okazane wsparcie.

Podobne wpisy