Dzień Dawcy Szpiku podczas Warsaw Comic Con

3 czerwca 2017 r. Fundacja DKMS we współpracy z organizatorami Warsaw Comic Con i Good Game Expo zorganizowała akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych w Ptak Warsaw Expo. Warsaw Comic Con to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Wielbiciele komiksów, książek, seriali, filmów i gier mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku na naszym stanowisku. W przeciągu 6 godzin udało się zarejestrować 49 osób, które mogą uratować czyjeś życie dzieląc się cząstką siebie!

05.03.2021

3 czerwca 2017 r. Fundacja DKMS we współpracy z organizatorami Warsaw Comic Con i Good Game Expo zorganizowała akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych w Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Comic Con to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Wielbiciele komiksów, książek, seriali, filmów i gier mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku na naszym stanowisku. W przeciągu 6 godzin udało się zarejestrować 49 osób, które mogą uratować czyjeś życie dzieląc się cząstką siebie!

W akcję zaangażowali się także Cosplayerzy, którzy wyrazili swoje wsparcie dla misji Fundacji, pozując na tle stanowiska rejestracyjnego. Stanowisko odwiedzili m.in. Jack Sparrow, Wonder Woman i Deadpool. Przez pierwsze trzy dni targów Fundacja przeprowadziła również prelekcje, których celem była edukacja na temat idei dawstwa szpiku. Na koniec odbył się konkurs testujący wiedzę słuchaczy, a nagrody dla zwycięzców dostarczyła firma Ravcore.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Ptak Warsaw Expo za wsparcie i możliwość rejestracji Dawców szpiku podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Jesteśmy również ogromnie wdzięczni za pomoc Cosplayerów jak i firmy Ravcore. Do następnego Comic Cona!

Podobne wpisy