Współpraca z organizacjami

Fundacja DKMS i Fundacja "Pomóż Im" łączą siły aby wesprzeć najmłodszych Pacjentów

16 łóżek wraz z szafkami oraz dwa wózki do transportu dzieci dostarczono do Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

31.01.2021

W sierpniu zeszłego roku pisaliśmy o "Oaza Radości" dla małych Pacjentów z Białegostoku - projektu Fundacji Pomóż Im, który z ogromną radością wsparliśmy. Pod koniec roku 2020 mieliśmy okazję po raz kolejny wesprzeć Pacjentów hematoonkologicznych.

Fundacja Pomóż Im wystosowała do nas prośbę o wsparcie w zakupie specjalistycznych łóżek, szafek przyłóżkowych oraz wózków do transportu dzieci. Połączyliśmy siły, aby wesprzeć najmłodszych Pacjentów. Przekazaliśmy Fundacji darowiznę 194 887,20. 16 łóżek wraz z szafkami oraz dwa wózki do transportu dzieci dostarczono do Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, a jeden wózek został przekazany na rzecz domowego hospicjum prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”.

Łóżka wybrane przez Fundację w porozumieniu z personelem medycznym Kliniki robią niesamowite wrażenie. W większości są w pełni elektryczne, wyposażone w panele dotykowe i niezwykle istotne systemy, jak np. system ważenia pacjenta, podświetlania nocnego czy też zjeżdżania do poziomu poniżej 40 cm, co gwarantuje bezpieczeństwo dziecka. Materace dopasowują się do ciała. Sprzęt ten to nie tylko wygoda dla Pacjentów, ale także ułatwia opiekę nad pacjentem personelowi medycznemu.

Zdjęcia pochodzą z zasobów fundacji Pomóż Im.

Fundacja Pomóż Im będąc blisko zarówno personelu medycznego jak i małych Pacjentów Kliniki doskonale zna ich potrzeby.

„Staramy się być blisko i na bieżąco monitorować potrzeby pacjentów i personelu kliniki. Wiemy, że łóżka są najważniejszym meblem w każdej sali, wpływającym znacznie na jakość pobytu w szpitalu. Teraz dzieciom będzie wygodnie i, mamy nadzieję, będą śniły na nich piękne sny” –

powiedziała podczas odbioru dostawy łóżek 22 stycznia 2021 roku wiceprezes Fundacji "Pomóż Im", Krystyna Skrzycka.

Fundacja Pomóż Im na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci wspiera dzieci z chorobą nowotworową od 30 lat. Od 12 lat prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci w formie domowej. Od wielu lat opiekuje się także dziećmi z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Nasze wsparcie zrealizowaliśmy w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów Fundacji DKMS. Istotą tego programu jest pomoc na wszystkich etapach choroby - od momentu diagnozy, poprzez leczenie, aż do całkowitego powrotu do zdrowia. Ważne dla nas są komfort fizyczny i psychiczny wszystkich Pacjentów. Ogromnie cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Pomóż Im, na przestrzeni ostatniego roku wsparliśmy Pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku w niezbędny sprzęt podstawowy jakim są łóżka oraz przyczyniliśmy się do budowy placu zabaw „Oaza Radości”.

Podobne wpisy