HELPERS' GENERATION - ogromna mobilizacja studentów z całej Polski

W dniach 5-16 grudnia 2016 r. na 40 Wyższych Uczelniach w całej Polsce odbyły się Dni Dawcy Szpiku, podczas których zarejestrowało się ponad 6500 potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych!

05.03.2021

W dniach 5-16 grudnia 2016 r. na 40 Wyższych Uczelniach w całej Polsce odbyły się Dni Dawcy Szpiku, podczas których zarejestrowało się ponad 6500 potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych!


Rejestracje miały miejsce w trzynastu województwach. W organizację Dni Dawcy zaangażowanych było 75 Studenckich Liderów zimowej edycji projektu HELPERS’ GENERATION Fundacji DKMS, którzy po raz kolejny udowodnili jak bardzo młodzież akademicka potrafi być przedsiębiorcza, zorganizowana i przede wszystkim szlachetna. Wspaniali młodzi ludzie i szczytna idea to niesamowite połączenie, którego rezultatem jest nie tylko rejestracja, ale też edukacja społeczeństwa oraz szerzenie idei dawstwa.Projekt studencki HELPERS’ GENERATION Fundacji DKMS to autorski pomysł na zaangażowanie całego środowiska akademickiego w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Teoretycznie jest to jedna z wielu akacji charytatywnych mających na celu niesienie pomocy potrzebującym w okresie przedświątecznym. Praktycznie jest to przedsięwzięcie niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju.

Do tej pory, w ośmiu edycjach projektu studenci zarejestrowali łącznie 88 555 potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych. To dzięki nim szansę na życie otrzymało aż 308 osób cierpiących na nowotwory krwi na całym świecie.


Pomysły studentów na promocję zorganizowanych przez nich Dni Dawcy na uczelniach były niesamowite – od rejestracyjnego autobusu wycieczkowego, poprzez oświetlenie okien w akademiku w taki sposób, że powstał napis DKMS, aż po przebrania za postacie z bajek.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Serdecznie dziękujemy Liderom, Wolontariuszom, Władzom Uczeni oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dni Dawcy Szpiku na uczelniach.


Podobne wpisy