Już 10 milionów potencjalnych dawców szpiku jest w światowej bazie DKMS!

Dawcy zarejestrowani w bazach DKMS stanowią blisko 30% wszystkich zarejestrowanych potencjalnych dawców na świecie!

01.03.2021

Dawcy zarejestrowani w bazach DKMS stanowią blisko 30% wszystkich zarejestrowanych potencjalnych dawców na świecie!

Cała rodzina DKMS celebruje właśnie niezwykle ważny moment – 10 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku na całym świecie. Dzięki pomocy tysięcy Wolontariuszy i osób na wspierających z całego świata, a także milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców, codziennie możemy dawać nadzieję naszym Pacjentom na drugie życie.

„Obecnie mamy 36 milionów dawców na całym świecie, a DKMS jest ważną częścią naszej globalnej społeczności” mówi Lydia Foeken, dyrektor generalny World Marrow Donor Association (Światowe Stowarzyszenie Dawców Szpiku).

DKMS rozpoczął swoją działalność w Niemczech w 1991 roku. Wówczas zarejestrowanych było ponad 3 000 potencjalnych dawców szpiku. W kolejnych latach rodzina DKMS się powiększała, kolejno dołączały USA (2004 r.), Polska (2009 r.), Wielka Brytania (2013 r.), Chile (2018 r.), Indie (2019 r.) i RPA (2020 r.). Fundacja DKMS w Polsce obecnie może poszczycić się ponad 1 714 000 potencjalnymi dawcami szpiku, gotowymi ratować życie pacjentów na całym świecie.

„10 milionów zarejestrowanych Dawców to ogromne osiągnięcie, jednak dla mnie – i jestem przekonana, że dla każdego w wielkiej rodziny DKMS, to nie tylko liczba” – wyjaśnia Elke Neujahr, dyrektor generalny DKMS. „Chodzi o naszych Dawców, Pacjentów, wszystkich dotkniętych tymi wyniszczającymi chorobami. Dlatego też zdajemy sobie sprawę, że choć świętujemy ten ważny dla nas moment, wciąż mamy wiele do zrobienia”.

Należy pamiętać, że ten wielki moment nie były możliwy bez wszystkich wspierających nas osób – Wolontariuszy i instytucji wspierających, czyli rzeszy osób wierzących w idee dawstwa, tak samo mocno jak my. To święto dedykowane jest również wszystkim osobom, będącymi z nami na co dzień od wielu lat.

Podziękowania należą się wszystkim pracownikom, którzy codziennie pracują, by szerzyć idee dawstwa szpiku i ratowania ludzkiego życia. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i sympatykom Fundacji, którzy razem z nami walczą o nadzieję dla potrzebujących. Wreszcie dziękujemy każdemu z 10 000 000 zarejestrowanych dawców, którzy dali szansę na drugie życie prawie 85 000 Pacjentom. Inspirujecie nas do działania na co dzień; do działania, które ma jeden cel - moment, kiedy pacjenci nie będą już potrzebować naszej pomocy.

Podobne wpisy