Krzysztof Książek w Instytutcie Hematologii i Transfuzjologii czyli koncert fortepianowy dla Pacjentów

Z okazji nadchodzącego jubileuszu, Fundacja DKMS, która już od 10-ciu lat szerzy w Polsce ideę dawstwa szpiku i pomaga chorym na nowotwory krwi w znalezieniu zgodnego dawcy szpiku, zorganizowała dla Pacjentów niezwykłe wydarzenie - koncert wybitnego pianisty, laureata wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, Krzysztofa Książka. Dzięki inicjatywie Fundacji we wtorkowe popołudnie, przez blisko godzinę, salę audiowizualną Instytutu Hematologii i Transfuzjologii wypełniła wyjątkowa i niezwykle poruszająca muzyka.

02.03.2021

Z okazji nadchodzącego jubileuszu, Fundacja DKMS, która już od 10-ciu lat szerzy w Polsce ideę dawstwa szpiku i pomaga chorym na nowotwory krwi w znalezieniu zgodnego dawcy szpiku, zorganizowała dla Pacjentów niezwykłe wydarzenie - koncert wybitnego pianisty, laureata wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, Krzysztofa Książka.

Dzięki inicjatywie Fundacji we wtorkowe popołudnie, przez blisko godzinę, salę audiowizualną Instytutu Hematologii i Transfuzjologii wypełniła wyjątkowa i niezwykle poruszająca muzyka. Talent oraz wybitne umiejętności solisty podziwiali zasłuchani, licznie przybyli Pacjenci, jak też Dyrekcja oraz pracownicy Instytutu.

Prof. dr hab. n. med. Ewa Lech - Marańda, Dyrektor Instytutu podkreśla -

Medycyna od dawna dostrzega wartościowy wpływ muzyki na zdrowie człowieka. Cieszymy się, że nasi Pacjenci mogli doświadczyć tak pięknej muzyki na żywo. Dzięki temu niecodziennemu wydarzeniu udało nam się przerwać monotonię szpitalnego życia, a na twarzach naszych słuchaczy zagościły radość i uśmiech.

Krzysztof Książek podczas koncertu

Muzyka tak jak medycyna nie zna granic. Język muzyki jest uniwersalny i mogą nim ze sobą komunikować ludzie przeróżnych narodowości. W transplantologii hematologicznej również nie ma barier i granic dla komórek macierzystych, które od dawcy szpiku wędrują do „bliźniaka genetycznego” potrzebującego przeszczepu, aby ratując go utworzyć ponownie tę harmonijną całość –

dodaje dr Tigran Torosian, hematolog, Dyrektor Medyczny Fundacji DKMS, a także muzyk, który gra na altówce.

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na kolejne wydarzenia – już 11 października w Warszawie oraz 12 października w Krakowie z okazji 10-lecia Fundacji DKMS, odbędą się koncerty charytatywne. Na scenie wystąpi ponad 100 lekarzów-muzyków tworzących Światową Orkiestrę Lekarzy. Całość dochodu z biletów zostanie przeznaczona na rejestrację nowych Dawców szpiku i komórek macierzystych. Orkiestrze towarzyszył będzie wybitny pianista, Krzysztof Książek. W trakcie koncertów będzie również możliwość dołączenie do grona potencjalnych Dawców. Bilety w cenie od 50 zł, dostępne są na www.ebilet.pl, w kasach ICE oraz w Empiku.

Podobne wpisy