Mecz Gwiazd TVP vs. YouTube na rzecz Fundacji DKMS

Historia Dnia Dawcy Szpiku dla Fundacji DKMS – Grodzisk Mazowiecki 12.05.2018 O działalności Fundacji DKMS słyszałem od dawna. Zależało mi, aby wspierać ideę, którą Fundacja głośno promuje. Organizacja Dni Dawcy Z powodu zbyt licznych obowiązków przez dłuższy czas nie brałem jednak pod uwagę większego zaangażowania się w działalność organizacji. Na co dzień prowadzę sportowe Stowarzyszenie Kreator Sportowych Emocji, w którym poprzez organizację otwartych inicjatyw sportowych propagujemy aktywny tryb życia.

02.03.2021

ORGANIZACJA DNI DAWCY

Z powodu zbyt licznych obowiązków przez dłuższy czas nie brałem jednak pod uwagę większego zaangażowania się w działalność organizacji. Na co dzień prowadzę sportowe Stowarzyszenie Kreator Sportowych Emocji, w którym poprzez organizację otwartych inicjatyw sportowych propagujemy aktywny tryb życia. Pewnego dnia zdecydowaliśmy jednak, że chcielibyśmy zrealizować projekt poświęcony właśnie promowaniu dawstwa szpiku. Wtedy właśnie skontaktowaliśmy się z Fundacją DKMS. Zorganizowaliśmy Dzień Dawcy Szpiku w Grodzisku Mazowieckim. Nie chcieliśmy jednak, żeby była to tylko akcja rejestracji. Postanowiliśmy nadać wydarzeniu wyjątkowy charakter i zachęcić mieszkańców do udziału w meczu. Przez cały dzień na hali sportowej trwał bowiem turniej piłkarski dla amatorów. Zawodnicy po rozegraniu swoich pojedynków chętnie korzystali z możliwości zapisu do bazy potencjalnych dawców szpiku.

MECZ TVP VS. YOUTUBE

Chcąc zachęcić do włączenia się do naszej akcji jeszcze większej liczby mieszkańców Grodziska zorganizowaliśmy atrakcję specjalną. W pokazowym Meczu Gwiazd naprzeciw siebie stanęły Reprezentacja TVP oraz Drużyna YouTube. Pozwoliło to na maksymalne wykorzystanie potencjały hali, na której kibice zajęli wszystkie możliwe miejsca na trybunach. Dzięki całej inicjatywie udało nam się nie tylko powiększyć bazę potencjalnych dawców szpiku, ale również promować samą ideę dawstwa wśród wszystkich obecnych gości naszego wydarzenia. Organizacja całego wydarzenia to oczywiście ogrom niezbędnej do wykonania pracy. Pozyskiwanie sponsorów i partnerów, promocja w mediach i Internecie, zapraszanie Gwiazd czy prowadzenie turnieju piłki nożnej – każdy z nas wiedział, jak duże wyzwanie stoi przed nami.

Od naszej inicjatywy minęło już kilka miesięcy, jednak jednym głosem w naszym stowarzyszeniu wspominamy, że była to jedna z naszych najlepszych inicjatyw. Nie ma w końcu lepszego sposobu na promowanie zdrowego trybu życia, niż jednoczesne działanie na rzecz tak szczytnej idei jak dawstwo szpiku. Największą satysfakcję daje widok kolejnych osób podchodzących do stolika z rejestracją. Mieliśmy wtedy zdecydowane przekonanie, że warto było włożyć tyle trudu w organizację całego przedsięwzięcia.

Wszystkim, którzy zastanawiają się, czy warto zaangażować w działalność Fundacji DKMS mogę powiedzieć – zdecydowanie tak. Dodatkowa aktywność poza pracą czy studiami daje niesamowitą dawkę motywacji do działania w życiu. Jeśli zaś dodatkowo nasza aktywność może realnie pomóc drugiemu człowiekowi, to możemy poczuć, satysfakcję, którą ciężko opisać słowami.

Kamil

Podobne wpisy