Obchody Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi (WBCD) 2020, tym razem w wersji online!

03.03.2021

Jak co roku 28 maja Fundacja DKMS organizuje obchody Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi. Ze względu na pandemię, po raz pierwszy stanęliśmy przed wyzwaniem aby konferencja dla Pacjentów odbyła się w formie online. Dzięki temu wydarzenie dostępne było dla dużo szerszego grona odbiorców.

Naszą konferencję w czasie rzeczywistym oglądało przeszło pół tysiąca osób: Pacjentów, personel medyczny, nasi Dawcy i partnerzy.

Zachęcamy do obejrzenia konferencji!

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi dedykujemy wszystkim tym, którzy na co dzień walczą z nowotworami krwi, ale również tych, którzy pomagają pacjentom w tej walce. Jak każdego roku Fundacja DKMS zorganizowała konferencję poświęconą Światowemu Dniu Walki z Nowotworami Krwi w formie online. „Ze względu na pandemię niestety nie mogliśmy spotkać się bezpośrednio z naszymi Partnerami, Dawcami oraz przede wszystkim Pacjentami- mówi Ewa Visan, Kierownik Działu Marketingu Fundacji DKMS - Dlatego właśnie zorganizowaliśmy spotkanie, które było transmitowane na naszych kanałach komunikacyjnych oraz za pomocą specjalnej platformy. Co ważne, wydarzenie było dostępne do obejrzenia dla każdej chętnej osoby”.

Konferencja rozpoczęła się od przemówienia Prezes Fundacji DKMS Ewy Magnuckiej-Bowkiewicz, która podziękowała tym wszystkim, którzy pomimo trudnej sytuacji dołożyli wszelkich starań, aby przeszczepienia szpiku mogły się odbywać ale także podsumowała liczne aktywności fundacji realizowane w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów.

Gośćmi konferencji byli między innymi Minister Bartłomiej Chmielowiec – Rzecznik Praw Pacjenta oraz profesorowie Grzegorz Basak i prof. Krzysztof Kałwak. Połączyliśmy się także z Wojciechem Izakiem- dawcą faktycznym, który oddawał krwiotwórcze komórki w czasie pandemii.

Nasze spotkanie uświetnił występ Karoliny Czarneckiej –polskiej piosenkarki i aktorki, która jest również rzeczywistym dawcą szpiku oraz hematologa prof. Sebastiana Giebel, lidera zespołu Autentikos.

Podobne wpisy