Oficjalne otwarcie Ośrodka Dawców Szpiku DKMS Chile

W minionym tygodniu - DKMS, międzynarodowa organizacja non-profit, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku, świętowała swoje oficjalne otwarcie w Chile jako Rejestr i Ośrodek Dawców Szpiku. DKMS Chile znajduje się w Santiago i należy do globalnej grupy DKMS, w skład, której wchodzą również organizacje z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Polski i Wielkiej Brytanii. Oficjalne uruchomienie DKMS Chile miało miejsce w Centro Cultural Palacio de La Moneda w Santiago.

W minionym tygodniu - DKMS, międzynarodowa organizacja non-profit, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku, świętowała swoje oficjalne otwarcie w Chile jako Rejestr i Ośrodek Dawców Szpiku. DKMS Chile znajduje się w Santiago i należy do globalnej grupy DKMS, w skład, której wchodzą również organizacje z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Polski i Wielkiej Brytanii.

Oficjalne uruchomienie DKMS Chile miało miejsce w Centro Cultural Palacio de La Moneda w Santiago. Lokalizacja obok pałacu prezydenckiego w Chile nadała temu wydarzeniu wyjątkową oprawę, jako kolejny kamień milowy w szerzeniu idei dawstwa w nie tylko w Chile ale i na świecie. Celem wydarzenia było podniesienie świadomości i edukacja na temat znaczenia przeszczepiania komórek macierzystych, przy jednoczesnym skupieniu na najważniejszych interesariuszach zarówno Dawcach DKMS, jak i chilijskiej społeczności medycznej.

Najważniejszym momentem otwarcia Dawców Szpiku w Chile był moment, w którym Juan Patricio Carreño, 5-letni pacjent z rakiem krwi z Chile, spotkał się z Dawcą komórek macierzystych, Tatjaną Tröger, z Niemiec. Poznanie Dawczyni było kompletnym zaskoczeniem dla Juana i jego rodziców, którzy byli niezmiernie wzruszeni spotkaniem z osobą, która uratowała życie ich synowi. Moment emocjonalny wyraźnie pokazał globalny cel DKMS - zapewnienie chorej osobie potrzebującej przeszczepienia komórek macierzystych, drugiej szansy na życie.

Otwierając centrum rejestru i dawców w Chile, DKMS ma nadzieję zwiększyć zarówno wielkość, jak i różnorodność bazy danych potencjalnych dawców komórek macierzystych. Ponieważ cechy charakterystyczne tkanek są silnie uzależnione od pochodzenia etnicznego, chilijski pacjent z nowotworem krwi będzie miał większe prawdopodobieństwo, że znajdzie pasującego zgodnego Dawcę w Chile. Naszym celem jest pomoc osobom potrzebującym dawstwa komórek macierzystych, zarówno w Chile, jak i na całym świecie.

Henning Wrogemann, globalny dyrektor generalny DKMS Group: "Jesteśmy bardzo podekscytowani, ogłaszając rozpoczęcie naszej działalności, jako Ośrodek Dawców w Chile. Rozrastając się na arenie międzynarodowej, możemy zwiększyć zarówno wielkość, jak i różnorodność naszej bazy danych potencjalnych dawców komórek macierzystych i pomóc pacjentom z rakiem krwi zarówno w Chile, jak i na całym świecie. Globalna wizja DKMS to zapewnienie zgodnego Dawcy każdej osobie potrzebującej przeszczepienia komórek macierzystych. Do tej pory DKMS zarejestrował ponad 8 milionów potencjalnych Dawców i każdego dnia średnio 20 Dawców z baz DKMS daje szansę na nowe życie. Wspólnie z naszymi ośrodkami Dawców Szpiku w Niemczech, USA, Polsce, Wielkiej Brytanii, a obecnie w Chile, mamy nadzieję, że już żaden chory na nowotwór krwi i potrzebujący przeszczepienia nie pozostanie bez swojego bliźniaka genetycznego ".

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Co piąty polski pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy, wśród ponad 30 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie, dlatego tak istotne jest zwiększanie baz Dawców Szpiku w Polsce i na świecie.

Podobne wpisy