REKORD GUINNESSA DEDYKOWANY CHORYM NA NOWOTWORY KRWI!

W dniu 29 lipca 2016 roku, na płycie stadionu Arena w Legionowe, odbędzie się bicie trzech rekordów Guinnessa przez aktualnego rekordzistę Valerjana Romanovskiego. Rekordzista podejmie się próby pobicia trzech kolejnych rekordów w jeździe na rowerze MTB non stop przez 12, 24 i 48 godzin w celu zwrócenia uwagi publiczności na problem, jakim jest walka z nowotworami krwi. Valerjan Romanovski to człowiek ze stali, który dwa dotychczasowe rekordy Guinessa pobił na rowerze górskim jadąc non-stop przez 48 i 24 godziny w terenie typu off-road przy temperaturze powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza.

05.03.2021

W dniu 29 lipca 2016 roku, na płycie stadionu Arena w Legionowe, odbędzie się bicie trzech rekordów Guinnessa przez aktualnego rekordzistę Valerjana Romanovskiego. Rekordzista podejmie się próby pobicia trzech kolejnych rekordów w jeździe na rowerze MTB non stop przez 12, 24 i 48 godzin w celu zwrócenia uwagi publiczności na problem, jakim jest walka z nowotworami krwi.

Valerjan Romanovski to człowiek ze stali, który dwa dotychczasowe rekordy Guinessa pobił na rowerze górskim jadąc non-stop przez 48 i 24 godziny w terenie typu off-road przy temperaturze powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza. Rekordzista, zarejestrowany w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych, każdy swój wyczyn dedykuje chorym na nowotwory krwi. Tym gestem podkreśla, jak ciężką walkę o zdrowie muszą stoczyć chorzy z własnym organizmem.

Najbliższe trzy rekordy Valerjan spróbuje ustanowić pobijając aktualnego rekordzistę, Australijczyka Adriana Elulla. Chcąc pobić aktualne rekordy Australijczyka Valerjan musi, przez 48 godzin non stop, utrzymywać średnie tempo do rekordu 12 h powyżej 26km/h, dla 24 h powyżej 26 km/h, dla 48 h powyżej 24 km/h.

Valerjan ma do przejechania w czasie 48 godzin łącznie 1004,41 km, co jest bliskie dystansowi, jaki zrobił ostatni Tour de Pologne w ciągu aż 7 etapów. Aby było to możliwe trenował przez ostatnie 10 miesięcy, pod nadzorem profesjonalnego trenera Arka Koguta. Doświadczenie w jeździe ultra zdobywał przez ostatnie 10 lat, a jego mistrzostwo potwierdziły dwa poprzednie rekordy Guinesssa:

  • najdłuższy dystans na rowerze górskim na trasie off-road przejechany w ciągu 12 godzin NON-STOP ( 303 km)
  • najdłuższy dystans na rowerze górskim na trasie off-road w ciągu 48 godzin NON-STOP (748 km)

Tym razem rekordy będą bite na płycie stadionu, tj. na nawierzchni bitej, którą udostępnia Urząd Miasta Legionowo. Valerjanowi będą kibicować nie tylko fani z Polski, Fundacja DKMS czy mieszkańcy Legionowa, ale również zastępca Prezydenta miasta Legionowo – Piotr Zadrożny, który sam jest zarejestrowany w Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku i czeka, aby móc pomóc swojemu bliźniakowi genetycznemu w walce z nowotworem krwi, jeśli tylko taki się znajdzie.

Niezwykle cieszy nas, że to właśnie w Legionowie odbędzie się próba bicia sportowego rekordu Guinnessa – oświadczył Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. - Hasłem naszego miasta jest „Legionowo. Porusza!”, we wszystkich naszych działaniach pokazujemy, jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia. Szczególnie ważne jest to, że Valerjan Romanovski dedykuje swój wyczyn chorym na nowotwory krwi. Fundacja DKMS jest obecna podczas wielu wydarzeń w Legionowie, zachęcamy naszych mieszkańców do zarejestrowania się jako potencjalni dawcy. Także podczas tego wydarzenia będziemy podkreślać, że zarejestrowanie się w bazie DKMS może uratować komuś życie.

Szczególnym kibicem Valerjana będzie chorujący aktualnie na białaczkę, 31 letni Łukasz z Pasłęka, podopieczny Fundacji DKMS, który kocha sport i bardzo aktywnie uprawia wszelkie jego formy. Niestety, choroba uniemożliwiła Łukaszowi jakikolwiek wysiłek i pozbawiła najmniejszej sportowej przyjemności. Łukasz jest aktualnie po przeszczepieniu krwiotwórczych komórek macierzystych i czeka, by przywrócić swój sportowy tryb życia.

fot. Arkadiusz Sierpinia

Podobne wpisy