Rekord Guinnessa w mroźnej Syberii dla Fundacji DKMS

Kibicujemy Valerjanowi Romanovskiemu w pobiciu nowego rekordu Guinnessa dedykowanego walce z nowotworami krwi i Fundacji DKMS Już w tym tygodniu odbędzie się próba bicia aż trzech rekordów Guinnessa w ekstremalnych warunkach. Valerjan Romanowski planuje przejechać 12, 24 i 48 godzin na rowerze na terenie syberyjskiej Jakucji, gdzie notowane są rekordowo niskie temperatury, sięgające aż do -70 st. C. Jest on pierwszym człowiekiem na świecie, który zdecydował się podjąć takie wyzwanie! 1 lutego br. pożegnaliśmy drużynę Valerjana Romanovskiego z warszawskiego Okęcia.

05.03.2021

Kibicujemy Valerjanowi Romanovskiemu w pobiciu nowego rekordu Guinnessa dedykowanego walce z nowotworami krwi i Fundacji DKMS

Już w tym tygodniu odbędzie się próba bicia aż trzech rekordów Guinnessa w ekstremalnych warunkach. Valerjan Romanowski planuje przejechać 12, 24 i 48 godzin na rowerze na terenie syberyjskiej Jakucji, gdzie notowane są rekordowo niskie temperatury, sięgające aż do -70 st. C. Jest on pierwszym człowiekiem na świecie, który zdecydował się podjąć takie wyzwanie!

1 lutego br. pożegnaliśmy drużynę Valerjana Romanovskiego z warszawskiego Okęcia. Ten wyjątkowy sportowiec to 42-letni inżynier i doktorant pracujący w warszawskiej SGGW. Śmiałek pasjonuje się badaniem i przekraczaniem możliwości ludzkiego organizmu, co przekłada się na zdobyte już pięć rekordów Guinnessa w jeździe ciągłej na rowerze górskim. Wszystkie te rekordy są dedykowane idei dawstwa oraz naszej fundacji

Drużyna Valerjana od miesięcy przygotowuje się do wyprawy, stosując specjalną dietę i reżim treningowy. W realizacji „Projektu VR 2017” pomaga im także Politechnika Krakowska, która przygotowała specjalną komorę termoklimatyczną umożliwiającą symulację warunków pogodowych panujących w Jakucji.

Podziwiamy niesamowitą odwagę Valerjana i jego całej drużyny. Ich pasja inspiruje nas i dodaje jeszcze więcej energii do działania. Ekipie VR 2017 życzymy pobicia wszystkich trzech rekordów i bezpiecznego powrotu do Polski. Panowie, jesteście wielcy!

Podobne wpisy