Świąteczne wizyty w klinikach

Są takie miejsca, w których Wesołych Świąt, życzy się mimo wszystko, a słowa te nabierają głębszego znaczenia. Nieczęsto mówi się tam o rodzinnym stole, ani nie myśli się o tradycji pustego nakrycia przy wigilijnym stole. Lepszym wyrazem serdeczności jest życzenie spokojnych i zdrowych świąt. Te miejsca to szpitale na całym świecie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a zwłaszcza te dziecięce… W mijającym miesiącu odwiedziliśmy trzy z nich –dziecięce kliniki onkohematologiczne w Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu.

04.03.2021

Są takie miejsca, w których Wesołych Świąt, życzy się mimo wszystko, a słowa te nabierają głębszego znaczenia. Nieczęsto mówi się tam o rodzinnym stole, ani nie myśli się o tradycji pustego nakrycia przy wigilijnym stole. Lepszym wyrazem serdeczności jest życzenie spokojnych i zdrowych świąt. Te miejsca to szpitale na całym świecie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a zwłaszcza te dziecięce…

W mijającym miesiącu odwiedziliśmy trzy z nich –dziecięce kliniki onkohematologiczne w Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu.

W Krakowie podarowaliśmy trochę radości i światła w postaci kolorowych lampek z postaciami bajek Disney, dzieciom z oddziału onkohematologicznego krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Dzieciaki z charakterystyczną dla nich ciekawością rozpakowywały prezenty od naszego partnera - Philips Lighting.

Radosna akcja obdarowywania dzieci z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie przebiegła w wyjątkowo radosnej atmosferze . Panowie z Kabaretu Smile w iście kabaretowym stylu przeczytali bajkę o „Krwinku i jego wielkiej misji ratunkowej”, a następnie weszli z nami do każdej sali i osobiście montowali lampki w salach szpitalnych.

Codzienność podopiecznych Przylądka Nadziei z bajką niewiele ma wspólnego, ale od czego jest wyobraźnia! Mali Pacjenci z wrocławskiej kliniki na chwilę przenieśli się do Krainy Lodu. Wszystko za sprawą księżniczki Elsy i gigantycznego bałwana Olafa - bohaterów animacji, którzy ich odwiedzili. Bajkowe postaci wspólnie z dziećmi zaśpiewały kolędy i kultową piosenkę „Mam tę moc”, a następnie wręczyły upominki. Olaf i Elsa odwiedzili niemal wszystkich Pacjentów wrocławskiej kliniki, przybili piątkę z pacjentami, dla których w miniony weekend organizowane były akcje rejestracyjne: 6-letnim Arturkiem i 9-letnim Mikołajem. Niestety, stan zdrowia naszego pacjenta 9-letniego Karolka nie pozwalał na jakiekolwiek odwiedziny.

To były magiczne wizyty. Bezcenne! Uśmiechy na buziach małych Pacjentów to wielka nagroda i motywacja do dalszego działania.

Podobne wpisy