Aktualności

Zwolnieni z Teorii i #KOMÓRKOMANIA ponownie razem!

Czy wiecie, że w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA, który od 2016 roku realizowany jest w szkołach ponadpodstawowych, po raz kolejny współpracujemy z cenioną przez młodzież i środowisko nauczycielskie ogólnopolską Olimpiadą Zwolnieni z Teorii?

03.03.2023

Co robią młodzi zaangażowani w Olimpiadę?

  • Zbierają zespół i wymyślają pomysł na własny projekt społeczny, którego celem jest zrobienie czegoś dobrego dla innych.
  • Realizują projekt, korzystając ze wskazówek na platformie oraz wsparcia Mentora lub Mentorki. Mają szansę na wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce – uczą się pracy w zespole, tworzą harmonogram, budżet, oraz nawiązują partnerstwa.
  • Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania, który jest ceniony przez pracodawców na całym świecie.

Biorąc udział w olimpiadzie Zwolnionych z Teorii młodzi mogą realizować projekt we współpracy z wybranym partnerem, otrzymując jego wsparcie merytoryczne. Jednym z nich jest Fundacja DKMS. W tym roku aż 28 zespołów wybrało pracę nad projektem w tej właśnie formule, co jest dla nas źródłem dumy i wielką radością. Koordynatorki: Magdalena Kowalczyk/DKMS i Aneta Rusak/Zwolnieni z Teorii są z nimi w stałym kontakcie.

W ramach naszej współpracy zorganizowaliśmy m.in.:

  • warsztaty dotyczące promowania akcji w mediach społecznościowych przeprowadzone przez nasze ekspertki z działu marketingu,
  • serie Q&A,
  • spotkania i nagrania filmów z Dawcą faktycznym, zachęcające do rejestracji do bazy.

Młodzież z całej Polski w ramach swoich akcji szerzy ideę dawstwa szpiku, rejestruje potencjalnych Dawców, korzystając ze swojej wielkiej kreatywności i energii.

Jeśli idea pomagania jest dla Was ważna, zachęcajcie młodzież w swoim otoczeniu do dołączenia do Olimpiady Zwolnieni z Teorii w kolejnych jej edycjach, a teraz trzymajcie kciuki za nasze zespoły! 😊

- Zwolnieni z Teorii od 2013 roku wychodzą naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki. Działają w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której tworząc projekt społeczny, rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów - Aneta Rusak.

Więcej na temat funkcjonowania tej organizacji możecie dowiedzieć się klikając tutaj:

O nas | Zwolnieni z Teorii

Podobne wpisy