Pobiegnij dobrze dla Fundacji DKMS

Czym jest akcja #BiegamDobrze?

#biegamdobrze

#BiegamDobrze to powstała w 2015 roku biegowa akcja charytatywna Fundacji „Maraton Warszawski”, która co roku pomaga wielu instytucjom dobroczynnym. Dzięki tej akcji, możesz połączyć swoją pasję biegania z pomocą Pacjentom chorującym na nowotwory krwi!

Pobiegnij dobrze dla Fundacji DKMS
Każdy może dołączyć do #TeamDKMS podczas akcji #biegamdobrze!

Teraz nie tylko zostając potencjalnym Dawcą, można pomóc Pacjentom chorującym na nowotwory krwi. Od dziś możesz czynić dobro i szerzyć ideę dawstwa szpiku również biegając!

1. Na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com wybierz bieg w zależności od dystansu, następnie ścieżkę charytatywną i Fundację DKMS.

2. Załóż swoją wirtualną zbiórkę. Zachęć swoich bliskich i znajomych do wpłat na ważny dla Ciebie cel.

3. Po zebraniu kwoty minimalnej otrzymasz pakiet startowy z wyjątkowym, pomarańczowym numerem startowym, który wyróżni Cię na trasie! W podziękowaniu za Twoje wsparcie, otrzymasz również koszulkę biegową #teamdkms, oraz drobne upominki od Fundacji DKMS!

W tym roku wszystkie zebrane przez biegaczy środki zostaną przeznaczone na wsparcie psychoonkologiczne dla chorych i ich rodzin. Wesprzyj cel charytatywny Fundacji DKMS!

Sylwetki #TeamuDKMS

Leszek Winiarek

Jako biegacz i faktyczny dawca szpiku od lat biorę udział w zawodach biegowych dumnie reprezentując #TeamDKMS. Udział w Półmaratonie Warszawskim ze specjalnym, „charytatywnym”, pomarańczowym numerem startowym z logo DKMS był dla mnie podwójną satysfakcją: sportową, z życiówki na tym dystansie oraz z pomocy Fundacji, której wolontariuszem jestem od lat. Ale, żeby #BiegaćDobrze wcale nie trzeba bić życiówek, wystarczy mieć z tego frajdę i dobrze się tym bawić. A przy okazji można pomagać innym.

Wojtek Szopiński

Chciałem przy okazji biegu zrobić coś dobrego, więc utworzyłem zbiórkę. Zaskoczyło mnie z jednej strony, jak wiele ciepłych słów otrzymałem z tej okazji, a z drugiej, ile obaw i wątpliwości mają ludzie co do rejestracji. Uświadomiło mi to, że szerzenie idei dawstwa jest potrzebne. Jeżeli, więc najskuteczniej mogę w tym pomóc przez udział w biegach i związanych z nimi akcjach charytatywnych, to chcę to robić.

Piotr Kępiński

Fot. Ana Okolus Fotografia.

Od małego uwielbiam biegać i brać udział w różnych zawodach biegowych. Faktycznym Dawcą szpiku jestem od kilku lat. Ale dlaczego nie połączyć chęci pomagania innym, z tym co się lubi? Bieg "Warszawska Dycha", dał mi taką możliwość. Reprezentowałem wtedy barwy DKMS, a teraz na każdych zawodach będę reprezentować fundację. Dlaczego? Dzięki temu wiele osób może dowiedzieć się więcej o fundacji oraz podejść i zadać mi pytania na temat dawstwa szpiku.

Fot. Ana Okolus Fotografia

Waldemar Miś

Ze sportem amatorskim związany jestem od ponad 10-ciu lat. To wspaniała przygoda, dzięki której poznałem wiele wspaniałych osób i odwiedziłem przepiękne zakątki świata. To także doskonała okazja, aby przy okazji dbania o własne zdrowie zrobić coś dobrego dla innych. #Biegamdobrze było idealną okazją do połączenia tych wszystkich elementów. Podczas 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski wystartowałem po raz kolejny w barwach #TeamDKMS i szerzyłem ideę dawstwa szpiku.