Zorganizuj Dzień Dawcy Szpiku dla Pacjenta

Twój bliski choruje na nowotwór krwi i potrzebuje przeszczepienia szpiku? Nie musisz bezczynnie czekać, na informację, że znalazł się Dawca, możesz działać!

Wspólnie z nami zorganizuj akcję rejestracyjną.

Zorganizuj Dzień Dawcy szpiku dedykowany bliskiej Ci osobie!

DLACZEGO TO WAŻNE?

  • Każda rejestracja to nowa szansa na znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla chorych czekających na przeszczepienie. Dla wielu z nich to jedyna nadzieja na powrót to zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby nieustannie powiększać bazę.
  • Na świecie jest 41 milionów zarejestrowanych potencjalnych Dawców w tym ponad 1,9 miliona w bazie Fundacji DKMS w Polsce. Mimo tego co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.
  • Osoby z bazy Fundacji DKMS są brane pod uwagę podczas poszukiwania zgodnych Dawców dla Pacjentów z całego świata.

O tym jak wsparcie przyjaciół i bliskich pomaga ratować życia.

W czerwcu 2018 roku odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dedykowana Sławkowi, 26-letniemu strażakowi. U Sławka wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia, a zakończyło się diagnozą ostrej białaczki szpikowej.

W akcję zaangażowali się jego koledzy z pracy, którzy na znak jedności zgolili swoje głowy na łyso. Na akcji zarejestrowało się 1 901 osób, a historia strażaka poruszyła serca Polaków, którzy dowiedzieli się o niej z mediów.

Sławek na szczęście znalazł zgodnego Dawcę szpiku i jest już po przeszczepieniu. Powoli wraca do normalności, opiekuje się córeczką i cieszy się życiem.

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.