Zorganizuj #KOMÓRKOMANIĘ w szkole

Czy chcesz, żeby Twoja szkoła była ,,Szkołą z życiem"? Jesteś uczniem, nauczycielem lub rodzicem? Już dziś, wyślij zgłoszenie do projektu #KOMÓRKOMANIA.

Zorganizuj akcję szerzącą ideę dawstwa szpiku w swojej szkole

#KOMÓRKOMANIA INSPIRUJE, UCZY, RATUJE ŻYCIE!

To projekt, w którym razem z nauczycielami i uczniami edukujemy na temat dawstwa szpiku w szkołach ponadpodstawowych.

Specjalnie przygotowane prezentacje i scenariusze lekcji świetnie sprawdzają się podczas nauczania zdalnego. Uczniowie przyswajają wiedzę o dawstwie szpiku, podaną w przyjaznej formie. Rozwiewają wątpliwości i znajdują odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Udział w projekcie daje osobom pełnoletnim możliwość rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Każda chętna osoba rejestruje się w bezpiecznych domowych warunkach, dzięki pakietom do samodzielnej rejestracji.


#KOMÓRKOMANIA TO PROJEKT WŁAŚNIE DLA CIEBIE. ZOBACZ!

Każdego roku przyznajemy „Certyfikaty Szkoły z Życiem” placówkom zaangażowanym w projekt. Od 2016 roku mieliśmy ogromną przyjemność współpracować z ponad 600 szkołami w całej Polsce.
Zaangażowanie w projekt buduje postawy prospołeczne wśród młodzieży, pozwala im rozwijać zdolności organizacyjne i pracę w grupie.


Zgłoś swoja szkołę, dopełnij formalności, a my wyślemy Ci wszystkie niezbędne materiały. Dzięki nim, przeprowadzisz akcję edukacyjną i rejestracyjną w swojej szkole.
Koordynator Fundacji DKMS będzie Twoim wsparciem na każdym etapie organizacji akcji! Zawsze możesz do nas napisać lub zadzwonić.


Zorganizuj akcję szerzącą ideę dawstwa szpiku w swojej szkole


Już 211 osób zarejestrowanych podczas #KOMÓRKOMANII zostało Dawcami faktycznymi. Jedną z takich osób jest Piotr. Piotr jest nauczycielem chemii i biologii.
Swoich uczniów, uczy nie tylko reakcji chemicznych i procesów zachodzących w otaczającym nas roślinnym oraz zwierzęcym świecie. Zobacz, jak dla niego zakończyła się historia z organizacją #KOMÓRKOMANII w swojej szkole.


POMOCE NAUKOWE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół w ramach współpracy Fundacja udostępnia materiały dydaktyczne i informacyjne dedykowane akcji #Komórkomania: scenariusze zajęć lekcyjnych (przygotowane przez WCIES – Instytucję Edukacyjną m.st Warszawy), prezentację wraz ze skryptem oraz Niezbędnik Nauczyciela.

MASZ PYTANIE?

Natalia Kapusta
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców