Pracownicy Fundacji DKMS
Informacje o Wirtualnym Dniu Dawcy Szpiku

Jak wygląda Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku?

Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku to specjalnie utworzone miejsce na stronie internetowej Fundacji DKMS, za pomocą którego każdy może bezpłatnie zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Taka internetowa akcja może być stworzona z myślą o konkretnym Pacjencie, który potrzebuje przeszczepienia szpiku lub być inicjatywą osób, które chcą wspierać misję Fundacji DKMS.

Jestem już zarejestrowany w bazie Fundacji DKMS. Jak mogę pomóc?

Jeśli jesteś już zarejestrowany jako potencjalny Dawca szpiku to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to Ty rejestrował innych! Służą temu Wirtualne Dni Dawcy Szpiku, które każdy z nas może zorganizować online, angażując w to wydarzenie swoją szkołę, uczelnię, miejsce pracy. Rok ma 365 dni, więc możesz przejąć inicjatywę i sprawić, że jeden z nich będzie należał do Ciebie!

Często w gronie naszych bliskich lub znajomych znajduje się osoba, która usłyszała diagnozę – nowotwór krwi. Pomimo tak trudnej sytuacji, możesz jej pomóc, organizując Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku dedykowany konkretnej osobie i wszystkim innym potrzebującym przeszczepienia szpiku Pacjentom.

Gdzie znajdę informacje o możliwościach wsparcia misji Fundacji DKMS?

Zarejestrowałeś się jako potencjalny Dawca szpiku, ale chcesz zrobić coś jeszcze? A może z jakichś powodów nie możesz być aktywnym Dawcą w bazie, ale lubisz pomagać? Jeśli tak, zapraszamy Cię do wejścia na naszą stronę www.dkms.pl/wolontariusz

Zorganizuj Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku

Kto może założyć akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku?

Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku może założyć każda pełnoletnia osoba, która chce zaangażować się w pomoc osobom chorym na nowotwory krwi.

Chcę założyć akcję rejestracji w mojej firmie. Od czego zacząć?

Pracujesz z fajnymi ludźmi, którzy lubią wyzwania? Jeśli tak, to opowiedz im o wolontariacie pracowniczym i zaangażuj swoich kolegów i koleżanki z firmy do wspólnej walki z nowotworami krwi. Dzięki wzajemnej mobilizacji, pracownicy Waszej firmy mogą podarować komuś szansę na nowe życie.


Jak? Tak naprawdę - ile drużyn, tyle pomysłów, ale my oczywiście możemy coś podpowiedzieć. Możecie np. zorganizować rejestrację wśród współpracowników. A może świadczycie usługi lub sprzedajecie produkty, ze sprzedaży których część dochodu może zostać przekazana na pokrycie kosztów rejestracji nowych Dawców szpiku? Jeśli macie swój pomysł na pomaganie, to serdecznie zapraszamy do rozmów i wspólnego działania.

Czy mogę edytować akcję po jej utworzeniu?

Oczywiście, jeśli w trakcie trwania Twojego Wirtualnego Dnia Dawcy Szpiku będziesz chciał dodać nowe materiały, np. zdjęcia, filmy lub zaktualizować historię, skontaktuj się z koordynatorem Twojej akcji.

Jak mogę aktualizować wiadomości na mojej akcji?

Wystarczy, że skontaktujesz się z koordynatorem Twojej akcji. On pomoże Ci zaktualizować treść Twojej akcji.

Nie posiadam zdjęć ani filmów. Czy mogę założyć Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku?

Zdjęcia to ważny element każdej akcji rejestracyjnej. Postaraj się wykorzystać przynajmniej jedno zdjęcie, które ukaże rejestrującym się osobom, dla kogo prowadzona jest akcja.

Czy mogę ustawić cel akcji?

Jasne! Pamiętaj jednak, aby założyć sobie realny cel rejestracji. Zazwyczaj inicjatorzy ustawiają 100 rejestracji jako pierwszy cel akcji.

Skontaktuj się z nami!
Dział Rekrutacji Dawców