Twoja wpłata to szansa na życie.
Wybierz kwotę, którą chcesz podarować.
Możliwe formy płatności:
01.01.1970

A Ty? Kim chciałeś zostać, gdy byłeś dzieckiem?

Dzieci często zastanawiają się kim mogą zostać, gdy już dorosną: strażakiem, piosenkarką, a może lekarzem?

Niestety, codzienność wielu dzieci niesie ze sobą walkę z ciężką chorobą, która spycha na dalszy plan ich dziecięce marzenia, poza jednym – powrotem do zdrowia.

Poznaj Wiktorię

„Kiedy dorosnę, chcę zostać lekarką i leczyć dzieci takie jak ja.”

Wiktoria ma 7 lat i mieszka z rodzicami w Elblągu. Jej codzienność była pełna beztroskich chwil, aż do momentu, gdy nagle zachorowała na zespół mielodysplastyczny. Jej mama mówi, że diagnoza była jak cios młotem w serce, przynosząc uczucie bezradności i chaos.

Zanim choroba wkradła się w jej życie, Wiktoria grała w gry zespołowe, takie jak piłka nożna czy ręczna. Jej imię oznacza zwycięstwo. Sama o sobie mówi, że jest wojowniczką, gotową stawić czoła każdemu wyzwaniu.

Na szczęście, ze wsparciem Fundacji DKMS udało się znaleźć zgodnego Dawcę szpiku! Przeszczepienie szpiku to dla niej szansa na powrót do normalności, ale droga do pełnego zdrowia jest jeszcze długa. Czeka ją nie tylko rehabilitacja, ale również konfrontacja z emocjami związanymi z przebytą chorobą. Znając jej ducha walki, jesteśmy pewni, że Wiktoria poradzi sobie również i z tym wyzwaniem.

Możesz pomóc już TERAZ!

Twoja darowizna pozwoli nam zapewnić profesjonalne wsparcie dla małych pacjentów takich jak Wiktoria, a także rejestrować potencjalnych Dawców szpiku. Twoja darowizna ratuje życie!

Dlaczego Twoje wsparcie jest tak ważne?

Każdego roku w Polsce diagnozuje się około 1200 nowych zachorowań na nowotwory u najmłodszych. Około 40% z nich stanowią nowotwory krwi, głównie ostre białaczki i chłoniaki.

Choroba dziecka całkowicie zmienia rzeczywistość całej rodziny. Przychodzi niespodziewanie, burząc dotychczasowy tryb życia i poczucie bezpieczeństwa.

Naszym celem jest kompleksowa pomoc dla małych Pacjentów i ich rodzin w całym procesie leczenia.

Dzięki Twojemu wsparciu wiele dzieci będzie mogło nie tylko powrócić do zdrowia, ale także kontynuować swoje dziecięce marzenia i spełnić je, kiedy dorosną.

Zobacz, na co przeznaczamy środki od Darczyńców:

Kompleksowe wsparcie Pacjentów

Niesiemy pomoc małym Pacjentom od momentu zachorowania, poprzez długotrwałą terapię, aż do całkowitego powrotu do zdrowia.

Zapewniamy profesjonalną pomoc psychoonkologiczną i wspieramy projekty rehabilitacyjne.

Wsparcie szpitali dziecięcych

Wspieramy finansowo szpitale hematoonkologiczne, w tym kliniki dziecięce: m.in. w zakupie specjalistycznych urządzeń medycznych i diagnostycznych oraz w remontach oddziałów.

Na czas choroby szpital staje się dla całej rodziny drugim domem. Chcemy, by dzieci mierzące się z nowotworami krwi i innymi schorzeniami hematologicznymi mogły dochodzić do zdrowia w godnych i przyjaznych warunkach.

Rejestracja kolejnych potencjalnych Dawców szpiku

Koszt zarejestrowania i przebadania potencjalnego Dawcy to 180 zł. A każda rejestracja to nowa szansa na życie dla małych Pacjentów czekających na przeszczepienie szpiku!

Przekaż darowiznę

Dołącz do naszej drużyny i pomóż dzieciom takim jak Wiktoria zwyciężyć w walce z nowotworami krwi.