Klub Dawcy

Dawcy szpiku należący do Klubu Dawcy są w różnym wieku, na co dzień zajmują się odmiennymi zawodami i pochodzą z rozmaitych zakątków Polski. Łączy ich to, że podarowali szansę na życie choremu na nowotwór krwi, a teraz chcą dalej szerzyć ideę dawstwa szpiku inspirując kolejne osoby do pomagania.

W ciągu dwóch lat już ponad 14

00 osób dołączyło do Klubu. W ramach tej społeczności, Dawcy angażują się w akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, edukują, dzielą się swoimi historiami, ale również wymieniają się doświadczeniami i poznają innych Dawców szpiku. W 2019 roku spotkaliśmy się z Dawcami w 4 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Poznaniu, a w planach są kolejne spotkania!

Jeśli czujesz, że po oddaniu szpiku bądź komórek macierzystych chcesz dalej wspierać Pacjentów chorych na nowotwory krwi i działać wspólnie z innymi Dawcami szpiku, to Klub Dawcy jest właśnie dla Ciebie! :)


DZIĘKI KLUBOWI DAWCY MOŻESZ DALEJ WSPIERAĆ IDEĘ DAWSTWA SZPIKU!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE DLA WZOROWYCH DAWCÓW SZPIKU!

Trwa konkurs skierowany do wszystkich Dawców faktycznych. Nikt nie obala mitów związanych z dawstwem szpiku i nie inspiruje do pomagania tak wspaniale jak Wy! Po raz kolejny wkupimy się na micie związanym z tatuażami - niestety wciąż wiele osób myśli, że wzory na ciele wykluczają z możliwości zostania Dawcą szpiku. Czas dotrzeć do wytatuowanych osób i powiedzieć im, że mogą pomóc chorym na nowotwory krwi.

Aby wziąć udział w konkursie, opublikuj na Instagramie lub Facebooku swoje zdjęcie lub filmik i napisz (lub powiedz), co dla Ciebie znaczy być Wzorowym Dawcą Szpiku. Post powinien też zawierać element edukacyjny – informację o tym, że mając tatuaże można zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców szpiku – i zachęcenie do rejestracji na www.dkms.pl/dobry-wzor

Szczegóły znajdziesz w Regulaminie konkursu.