Jest zgodność

Jakie badania przechodzi Dawca szpiku?

Po rozmowie telefonicznej umówimy Cię na wizytę w przychodni w celu pobrania krwi. Zbadamy ją pod kątem wirusologicznym a także jeszcze raz potwierdzimy Twoją zgodność z Pacjentem.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021

Gdy podczas rozmowy potwierdzisz gotowość do oddania szpiku, to ruszy proces, który nie jest trudny do przejścia. Zanim podzielisz się cząstką siebie z chorym, czeka Cię jeszcze oddanie kilku mililitrów krwi, w celu potwierdzenia zgodności tkankowej pomiędzy Tobą a Pacjentem, oznaczenia grupy krwi z czynnikiem Rh oraz wykluczenia chorób zakaźnych. Tu też możesz liczyć na pomoc koordynatora, który umówi Cię na pobranie krwi w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu.

ZGODNOŚĆ POTWIERDZONA

Od momentu stwierdzenia zgodności pomiędzy Dawcą a Pacjentem, do momentu oddania komórek macierzystych lub szpiku kostnego może minąć od 1 do 3 miesięcy – wszystko to zależy od stanu zdrowia Pacjenta. Niezależnie od wyników typizacji potwierdzającej, Fundacja poinformuje Cię o decyzji kliniki. Gdy zgodność tkankowa zostanie potwierdzona, koordynator ds. pobrań skontaktuje się z Tobą i przedstawi dalsze etapy procedury, poinformuje Cię o terminie badań wstępnych, wybranej metodzie pobrania, terminie pobrania oraz przekaże dane kliniki, która przeprowadzi zabieg.

JAKIE BADANIA PRZECHODZI DAWCA PRZED ODDANIEM SZPIKU?

Podobne artykuły
Ta strona została zaktualizowana. Prosimy odśwież ją.