Jest zgodność

Jakie badania przechodzi Dawca szpiku?

Po rozmowie telefonicznej umówimy Cię na wizytę w przychodni w celu pobrania krwi. Zbadamy ją pod kątem wirusologicznym a także jeszcze raz potwierdzimy Twoją zgodność z Pacjentem.

29.10.2021

Gdy podczas rozmowy potwierdzisz gotowość do oddania szpiku, to ruszy proces, który nie jest trudny do przejścia. Zanim podzielisz się cząstką siebie z chorym, czeka Cię jeszcze oddanie kilku mililitrów krwi, w celu potwierdzenia zgodności tkankowej pomiędzy Tobą a Pacjentem, oznaczenia grupy krwi z czynnikiem Rh oraz wykluczenia chorób zakaźnych. Tu też możesz liczyć na pomoc koordynatora, który umówi Cię na pobranie krwi w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu.

ZGODNOŚĆ POTWIERDZONA

Od momentu stwierdzenia zgodności pomiędzy Dawcą a Pacjentem, do momentu oddania komórek macierzystych lub szpiku kostnego może minąć od 1 do 3 miesięcy – wszystko to zależy od stanu zdrowia Pacjenta. Niezależnie od wyników typizacji potwierdzającej, Fundacja poinformuje Cię o decyzji kliniki. Gdy zgodność tkankowa zostanie potwierdzona, koordynator ds. pobrań skontaktuje się z Tobą i przedstawi dalsze etapy procedury, poinformuje Cię o terminie badań wstępnych, wybranej metodzie pobrania, terminie pobrania oraz przekaże dane kliniki, która przeprowadzi zabieg.

JAKIE BADANIA PRZECHODZI DAWCA PRZED ODDANIEM SZPIKU?

Podobne artykuły