Gmina Ryglice pomaga Adrianowi i Innym chorym

Jedynym sposobem na pokonanie ostrej białaczki szpikowej w przypadku Adriana jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego.


Pomóż Adrianowi i innym cieszyć się życiem. KLIKNIJ ↓↓↓ i zarejestruj się!


"Mam na imię Adrian. Mam 24 lata i mieszkam w Kowalowej w gminie Ryglice. W zeszłym roku w październiku ożeniłem się z najcudowniejszą kobietą na świecie - Moniką, a w styczniu tego roku dowiedziałem się, że zachorowałem na ostrą białaczkę szpikową. Wszystko zaczęło się jak zwykłe przeziębienie…ból pleców, temperatura, złe samopoczucie. Potem było już tylko gorzej. 

Kiedyś grałem w piłkę w KS Ryglice, z tatą jeździłem ciężarówką. Czas wolny spędzałem z moją ukochaną żoną, z którą znamy się od najmłodszych lat. Razem oglądaliśmy filmy, snuliśmy plany. Teraz to wszystko zamieniłem na szpitalne sale. 

Obecnie przebywam w szpitalu w Krakowie, jestem poddawany chemioterapii. Zostałem też zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku kostnego. 

Każdy z Nas marzył kiedyś, żeby zostać superbohaterem i chciał posiadać jakąś ukrytą supermoc. Teraz możesz spełnić swoje marzenie! Supermoc masz ogromną - masz ją w genach. Już dziś zarejestruj się jako potencjalny dawca. Może to właśnie Ty obdarujesz kogoś swoją supermocą i dasz tym samym szansę na normalne życie."
- Adrian
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Pomóż Adrianowi cieszyć się życiem, zarejestruj się jako potencjalny Dawca

Adrian choruje na białaczkę szpikową i potrzebuje przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego

ADRIAN SZUKA DAWCY SZPIKU

ZAREJESTRUJ SIĘ. MOŻE KTOŚ CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE.