Jestem Bartosz i mam 37 lat.

W kwietniu tego roku zachorowałem na ostrą białaczkę limfoblastyczną.
Przeszczepienie szpiku jest dla mnie jedynym ratunkiem.
Przyłącz się do akcji. Zostań bohaterem!

Bohaterowie nie mają peleryn, mają mundur!

Choroba objawiła się silnym zapaleniem wątroby oraz żółtaczką.
Obecnie przebywam w szpitalu w Chorzowie, jestem poddawany chemioterapii i zostałem zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku kostnego.

Jest to dla mnie jedyny ratunek o ile znajdzie się mój „bliźniak genetyczny”, który podzieli się cząstką siebie. Ty możesz pomóc mi wyzdrowieć.
Wystarczy, że zarejestrujesz się jako potencjalny dawca szpiku.

Mam na imię Bartosz. Mam 37 lat i mieszkam w Sosnowcu. Jestem Policjantem z siedemnastoletnim stażem służby – pracuję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W kwietniu tego roku zachorowałem na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Choroba objawiła się silnym zapaleniem wątroby oraz żółtaczką. Obecnie przebywam w szpitalu w Chorzowie, jestem poddawany chemioterapii i zostałem zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku kostnego.
Jest to dla mnie jedyny ratunek o ile znajdzie się mój „bliźniak genetyczny”, który podzieli się cząstką siebie.


Kiedyś dużo jeździłem na rowerze z moją życiową partnerką Kamilą. Naszą pasją jest kolarstwo szosowe. Lubimy też chodzić po górach i podróżować. Teraz to wszystko zamieniłem na szpitalne sale… W planach z Kamilą mieliśmy założenie rodziny… Niestety nowotwór to wszystko pokrzyżował.
Mam jednak nadzieję, że znajdzie się dla mnie dawca i pomoże mi wrócić do zdrowia.
Rejestrując się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku, możesz pomóc nie tylko mnie ale innym chorym czekającym na swojego „bliźniaka genetycznego”.

Przyłącz się do akcji. Zostań bohaterem!

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Mam nadzieję, że znajdzie się dla mnie dawca i pomoże mi wrócić do zdrowia.

Bohaterowie nie mają peleryn, mają mundur!

Przyłącz się do akcji

Zostań bohaterem!