DOBRO WRACA!

Cieszymy się, że chcesz pomóc chorym na nowotwory krwi.
Być może dzięki Twojej pomocy ktoś otrzyma szansę na życie!
Zamów pakiet rejestracyjny już dziś!

Cząstka Ciebie może ocalić czyjeś życie

Znamienne wydają się słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II podczas Kongresu Światowego Towarzystwa Transplantologicznego w roku 2000, które brzmią następująco: „Trzeba zaszczepić w sercach ludzi młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”.

Oddając swoje komórki macierzyste, bądź szpik kostny pacjentowi, dla którego jedynym ratunkiem jest przeszczepienie, dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu i życiu.

PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE. TO PROSTE!

CHCĘ ZOSTAĆ DAWCĄ

ZAMÓW PAKIET REJESTRACYJNY

Zamów pakiet!
Poświęć kilka minut i sprawdź czy możesz zostać potencjalnym dawcą. Jeśli TAK to zamów pakiet rejestracyjny do domu. W ciągu 2 dni na adres podany w formularzu wyślemy pakiet rejestracyjny.

POBIERZ WYMAZ

pobierz wymaz!
Kiedy pakiet będzie już w Twoich rękach pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek zawartych w pakiecie i wypełnij formularz. Pałeczki wraz z formularzem włóż do koperty zwrotnej i wrzuć do skrzynki Poczty Polskiej.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Rejestracja zakończona!
Z przesłanej do nas próbki zostanie wykonana typizacja antygenów zgodności tkankowej. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

Co 40 minut w Polsce i co 27 sekund na świecie ktoś słyszy diagnozę: nowotwór krwi.

Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować.

Na szczęście każdy może też pomóc.

Może, więc warto na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad przesłaniem pozostawionym nam przez św. Jana Pawła II.
Ta chwila refleksji daje nam możliwość podjęcia decyzji zgodnej z własnymi przekonaniami. Przełamanie swoich obaw i uprzedzeń pozwoli na uratowanie czyjegoś życia poprzez oddanie niewielkiej cząstki siebie.

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Wielu spośród chorujących na nowotwory krwi czeka na cud w postaci znalezienia swojego bliźniaka genetycznego.
Takim cudem możesz być właśnie Ty!

Bazylika Licheń

Pomożesz? Bo możesz!

Masz to w genach