Nasz syn jest chory na białaczkę

Apelujemy do wszystkich bez wyjątku.
Pomóżcie Nam!

„Cześć mamo, cześć tato - jestem w szpitalu…”

„Cześć mamo, cześć tato!” Brzmi jak radosne powitanie? Ale nie dla wszystkich takie jest.

My rodzice Adasia, słyszymy to często przez telefon. Kiedyś Adaś był bardzo aktywnym chłopcem. Jeździł na rowerze, grał w różne gry, spotykał się ze swoimi kolegami. Teraz zamienił to wszystko na szpitalne sale. W sierpniu tego roku, nasz najmłodszy synek zachorował na białaczkę mielomonocytową, dlatego apelujemy do wszystkich bez wyjątku.

Zarejestrujcie się w bazie Fundacji DKMS i dajcie szansę na nowe życie Adasiowi i innym chorym na nowotwory krwi.

Obecnie Adaś przebywa w szpitalu, ma przetaczane płytki krwi, uzupełnianą hemoglobinę i poddawany jest chemioterapii. Decyzją lekarzy został zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku kostnego.

Cała nasza rodzina – mama Klaudia, tata Marcin, bracia Tomek i Łukasz, Adaś, ciocia Janina oraz pies Figa mieszkamy w Aleksandrowicach pod Krakowem. Jesteśmy zwyczajną, kochającą się rodziną. Ja z żoną pracujemy, starsi chłopcy chodzą do szkoły…Adaś miał pójść do Zerówki.

Kiedyś Adaś był bardzo aktywnym chłopcem. Jeździł na rowerze, grał w różne gry, spotykał się ze swoimi kolegami. Teraz zamienił to wszystko na szpitalne sale.

My rodzice trójki synów apelujemy do wszystkich bez wyjątku. Dajcie nam cieszyć się życiem wszystkich dzieci, w tym naszego syna Adasia, który jest chory na białaczkę. Nie pozwólcie by 2+3 zmieniło się na 2+2! Prosimy, zarejestrujcie się w bazie Fundacji DKMS i dajcie szansę na nowe życie Adasiowi i innym chorym na nowotwory krwi.
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu, szanse są jeszcze mniejsze. Obecnie Dawcy nie może znaleźć co 5 polski Pacjent.

Prosimy, abyście zarejestrowali się w bazie Fundacji DKMS!

„Cześć mamo, cześć tato – jestem w szpitalu…”

Pomożesz? Bo możesz!