DOBRO WRACA!

Cieszymy się, że chcesz pomóc chorym na nowotwory krwi. Być może dzięki Twojej pomocy ktoś otrzyma szansę na życie.Zamów pakiet rejestracyjny już dziś.

#DrużynaJaniny Pomożesz? Bo możesz!

Statystycznie rzecz biorąc, co 40 minut, ktoś w Polsce słyszy diagnozę - nowotwór krwi.
Zachorować może każdy, ale każdy ma też w sobie coś, co może uratować drugą osobę. Tym „czymś” są krwiotwórcze komórki macierzyste, którymi możesz podzielić się z innymi. Wystarczy zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.


Ty też masz to w sobie!

Podaruj komuś szansę na życie. To proste!

Chcę pomóc i zostać dawcą

ZAMÓW PAKIET REJESTRACYJNY

wypełnij formularz

Poświęć kilka minut i sprawdź czy możesz zostać potencjalnym dawcą. Jeśli sądzisz, że TAK to zamów pakiet rejestracyjny do domu. W ciągu 2 dni na adres podany w formularzu wyślemy pakiet rejestracyjny, który dotrze do Ciebie w ciągu 2-3 tygodni.

POBIERZ WYMAZ

Pobranie wymazu

Kiedy pakiet będzie już w Twoich rękach,pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą specjalnych pałeczek i wypełnij formularz. Pałeczki wraz z formularzem włóż do koperty zwrotnej i odeślij do fundacji.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

rejestracja zakończona

Z przesłanej do nas próbki zostanie wykonana typizacja antygenów zgodności tkankowej. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu, szanse są jeszcze mniejsze. Obecnie Dawcy nie może znaleźć co 5 polski Pacjent.

Chcesz więcej?

Przyjdź na spotkanie autorskie z Janiną Bąk i pomóż finansować badania potencjalnych dawców.

janina

Radość, pytania, rysowanie fok w książkach, no i portret Beaty zrobiony z kulek z bibuły. Wstęp to symboliczne 10zł + VAT (12,30zł), a cały dochód z tych spotkań zostanie przekazany na konto Fundacji DKMS Jak widzisz, to zdecydowanie wystarczające powody, żeby pojawić się na spotkaniu.

Spotkania autorskie w ramach trasy Janina On Tour odbędą się:

  • 15.07 – Kraków – start rejestracji: piątek 10 lipca, o godzinie 12:00
  • 16.07 – Katowice – start rejestracji: piątek 10 lipca, o godzinie 12:00
  • 22.07 – Łódź – start rejestracji: poniedziałek 13 lipca, o godzinie 12:00
  • 23.07 – Poznań – start rejestracji: poniedziałek 13 lipca, o godzinie 12:00
  • 28.07 – Trójmiasto – start rejestracji: czwartek 16 lipca, o godzinie 12:00v
  • 29.07 – WIELKI FINAŁ: Warszawa – start rejestracji: czwartek 16 lipca, o godzinie 12:00
  • Rejestracja na spotkanie autorskie z Janiną

    Zarejestruj się