Agnieszka chce żyć!

Agnieszka pod koniec marca dowiedziała się, że choruje na zespół mielodysplastyczny. Aby mogła żyć potrzebuje przeszczepienia szpiku od zgodnego Dawcy szpiku. Taka osoba dotąd nie została odnaleziona. Być może jesteś nią właśnie TY!

Kliknij i Zostań Dawcą szpiku. Dzieki Tobie ja lub inny chory otrzyma szansę na życie. 

KLIKNIJ, aby uratować życie Agnieszki!

Mam na imię Agnieszka, mam 45 lat i mieszkam w Toruniu. Jestem mamą trójki cudownych dzieci – Zosi, Michała i Macieja oraz żoną wspaniałego Marcina.

Dla mnie i dla mojej Rodziny ten rok jest szczególnie trudny. Pod koniec marca dowiedzieliśmy się, że jestem chora na zespół mielodysplastyczny, rodzaj nowotworu krwi. Już wiem, że pomimo rozpoczętej chemioterapii potrzebuję przeszczepienia.

Marzę o spacerach, podróżach, zwiedzaniu, tańcach, pracy w rodzinnej firmie, czasie spędzanym z Rodziną i przyjaciółmi. Będzie to możliwe dzięki jednej, nieznanej mi dotychczas osobie – mojemu Bliźniakowi genetycznemu. Może dzięki Tobie?

Zarejestruj się proszę jako potencjalny Dawca szpiku. Udostępnij znajomym link do tej strony. Spraw, by ten rok, pomimo trudnego początku, stał się radosny dla osób oczekających na przeszczepienie szpiku. Byśmy WSZYSCY mogli wrócić do normalności. .


 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Chcę wrócić do normalności i mojej rodziny. Ty możesz mi w tym pomóc.

Agnieszka jest chora na zespół mielodysplastyczny i potrzebuje przeszczepienia szpiku

ZAREJESTRUJ SIĘ

TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE!