CO 40 MIN. W POLSCE I CO 27 SEK. NA ŚWIECIE KTOŚ SŁYSZY DIAGNOZĘ: NOWOTWÓR KRWI.

Dla wielu pacjentów jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Cześć, jestem Milena! Pod koniec kwietnia zachorowałam na białaczkę. Usłyszałam wtedy, że jedyną szansą na pokonanie choroby jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. W tamtej chwili życie naszej rodziny wywróciło się do góry nogami.

Niedawno dowiedziałam się, że mój "bliźniak genetyczny" jest w bazie, gotowy mi pomóc. Wiem jednak, że nie wszyscy mają tyle szczęścia co ja, dlatego proszę, zarejestruj się w bazie dawców i daj nadzieję na życie Pacjentom potrzebującym przeszczepienia szpiku.

Witaj, mam na imię Milena, jestem mamą najcudowniejszej istoty na świecie, mojego aniołka Oliwki. Razem z moim partnerem Marcinem, który jest moją pierwszą miłością, od czasów szkolnych tworzymy wspaniały związek.
Kocham nasze życie i chce być zdrowa, aby widzieć jak dorasta moja Oliwka.

Zachorowałam pod koniec kwietnia, wszystko zaczęło się od niewinnego bólu zęba. Niedługo po tym mój lekarz rodzinny skierował mnie na morfologię krwi. W tym samym dniu dostałam skierowanie do szpitala w Szczecinie z podejrzeniem białaczki. W tamtej chwili życie naszej rodziny wywróciło się do góry nogami.

Każdy dzień w szpitalu to ogromna tęsknota za rodziną, ale dzięki temu wiem że mam dla kogo walczyć.
Wiem, że muszę żyć nie tylko dla samej siebie, ale i dla moich najbliższych to właśnie moja rodzina daje mi siłę do walki z białaczką. Zanim zapadła diagnoza o nowotworze marzyłam żeby pojechać z moją rodziną do Egiptu zobaczyć majestatyczne piramidy i poznać starożytną kulturę. Moje dotychczasowe plany i marzenia legły w gruzach, gdyż teraz moje życie jest zawieszone między domem, a szpitalem. Najgorsze są jednak rozstania z córką i moim partnerem.
Na dzień dzisiejszy mam tylko jedno marzenie ... wyzdrowieć.


Ja już znalazłam swojego "genetycznego bliźniaka, ale wielu Pacjentów wciąż na nich czeka. Dlatego zarejestruj się już dziś!

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Dzięki ludziom o ogromnm sercu i odwadze mam szanse na wygraną. Twój szpik to moje życie dlatego warto pomagać.

Milena Bradtke

Pomożesz? Bo możesz!

Masz to w genach