Aktualności

Fundacja DKMS przekazała 110 000 pałeczek do diagnostyki koronawirusa!

25 Marzec 2020

Magdalena Przysłupska
Magdalena Przysłupska
Rzecznik prasowy Fundacji DKMS tel. 662 277 904 mail: magda.przyslupska@dkms.pl

#DKMSprzekazujePałeczkę

Wszystkie ręce na pokład! – to najczęściej słyszany w ostatnim czasie okrzyk, który mobilizuje wszystkich do walki ze wspólnym, bardzo trudnym przeciwnikiem, jakim jest epidemia koronawirusa. Na pierwszej linii stają pielęgniarki, ratownicy, lekarze oraz diagności. Do walki z koronawirusem dołączyła także Fundacja DKMS, przekazując do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia 110 000 pałeczek do pobierania wymazu, które będą wykorzystywane w laboratoriach i szpitalach, przeprowadzających testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. 
 
Pałeczki, które posłużą do diagnostyki zakażeń COVID-19, zostały odebrane z magazynu Fundacji DKMS i przekazane do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno - Przeciwepidemicznych oraz szpitali warszawskich, Centrum Zdrowia Dziecka, Narodowego Instytutu Kardiologii i MSWiA.
 
Każdego dnia w Fundacji DKMS ścigamy się z czasem, walcząc o życie osób chorych na nowotwory krwi, i wiemy, jak ważna jest sprawna diagnostyka. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie musimy się wspierać, dlatego za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia przekazaliśmy polskim szpitalom i laboratoriom darowiznę w postaci 110 000 jałowych pałeczek do pobierania wymazu, które będą wykorzystywane do diagnostyki koronawirusa. Nasze wymazówki spełniają wymagania wskazane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Państwowy Zakład Higieny. Na co dzień używamy ich, aby rejestrować potencjalnych dawców szpiku, dających szansę na nowe życie chorym na nowotwory krwi. Teraz przekazujemy pałeczkę dalej - dziś potrzeba jest inna, ale cel taki sam – ratowanie ludzkiego życia – mówi Ewa Magnucka-Bowkiewicz, Prezes Fundacji DKMS.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym pałeczki sprawnie i szybko trafiły w odpowiednie miejsca. To dla nas bardzo ważne, że w taki sposób możemy przyczynić do walki z epidemią oraz wesprzeć wszystkich pacjentów i polską Służbę Zdrowia. Jesteśmy z Wami myślami! Dobro wraca!  - dodaje Ewa Magnucka-Bowkiewicz.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ JAKO: