Magda ma 19 lat.

U progu dorosłości walczy z białaczką. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku i daj Jej szansę na życie!

Magda u progu dorosłości walczy z białaczką

Moje marzenie? Szczęśliwe życie wśród bliskich – tak niewiele a tak wiele! Walczę z ostrą białaczką limfoblastyczną. Aby spełnić swoje marzenie potrzebuję pomocy niespokrewnionego Dawcy szpiku. Zarejestruj się proszę, bo może to na Ciebie czekam!

"Mam na imię Magda. Mam 19 lat i mieszkam we Wrocławiu. Tu się rozwijam poprzez działania społeczne w ZHP i w Projektach Miejskich. Tu osiągnęłam swoje pierwsze życiowe sukcesy, takie jak Złoty Orzeł 13 Gimnazjum, Stypendium Prezydenta Wrocławia, czy podium z Drużyną kreatywną w Destination Imagination. W maju zdałam maturę w IX LO we Wrocławiu i dostałam się na wymarzone studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Jeszcze całkiem niedawno moim największym marzeniem było rozpoczęcie samodzielnego, dorosłego życia.

Wszystko zmieniło się w sierpniu. Początkowo myślałam, że mam zwykłą infekcję, którą zwalczą antybiotyki. Ale mój stan się pogarszał, leki nie pomagały i trafiłam do szpitala na oddział hematologiczny. Diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna! Moją codziennością stały się: przetaczanie krwi i biopsje. Codziennie walczę z bólem i skutkami chemioterapii, oswajając się z myślą, że aby żyć potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

I nadal marzę – o szczęśliwym życiu wśród bliskich. Proszę, pomóż mi spełnić to marzenie i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!”

Magda
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Daj mi szansę wejść w dorosłość w pełnym zdrowiu!

Magda u progu dorosłości walczy z białaczką

ZAREJESTRUJ ZNAJOMYCH I RODZINĘ

Chcesz zarejestrować swoich bliskich i znajomych jako potencjalnych Dawców szpiku? Nic prostszego – zamów tzw. „Zestaw na 5”! Nasz Koordynator Ania wyśle do Ciebie paczkę z 10 pakietami do rejestracji swoich bliskich.
Zostań Dawcą szpiku!
Wyślij e-maila, w którym podaj swoje imię
i nazwisko, adres do wysyłki oraz numer telefonu. Skompletujemy dla Ciebie paczkę
i zadzwonimy, aby przekazać wszystkie informacje.
Zostań Dawcą szpiku!
Rozdaj pakiet do samodzielnej rejestracji swoim bliskim i znajomym. Każdy ma za zadanie wypełnić formularz, pobrać wymaz i całość
z powrotem oddać w Twoje ręce.
Zostań Dawcą szpiku!
Kiedy zbierzesz wypełnione pakiety rejestracyjne zamówimy do Ciebie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do nas, abyśmy mogli zakończyć rejestrację wszystkich osób.

Zostań Inicjatorem małej akcji rejestracji. Ułatw sprawę swoim bliskim, zachęć ich do wsparcia. Pamiętaj, że im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku w bazach, tym więcej szans na życie dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia od Dawców niespokrewnionych. Nie poniesiecie żadnych kosztów. Wyślij e-mail na adres anna.dorsz@dkms.pl, a my oddzwonimy i omówimy szczegóły.

Wysyłam E-mail