Akcja dedykowana pacjentowi

Twój bliski choruje na nowotwór krwi i potrzebuje przeszczepienia szpiku? Nie musisz bezczynnie czekać, na informację, że znalazł się Dawca, możesz działać!
Wspólnie z nami zorganizuj akcję rejestracyjną.

Dlaczego to ważne?

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi od 1:20 000 do nawet 1 do kilku milionów. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.

75%
Dla 75% Pacjentów chorujących na nowotwory krwi szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
32 miliony potencjalnych dawców szpiku na świecie

32 miliony na świecie i ponad 1.5 miliona potencjalnych dawców szpiku w Polsce. Spośród nich 1,4 miliona Dawców jest zarejestrowanych w Fundacji DKMS

Ponad 6450 oddało szpik lub komórki macierzyste
Osoby z bazy Fundacji DKMS są brane pod uwagę podczas poszukiwania zgodnych Dawców dla Pacjentów z całego świata.

Każdy może zorganizować Dzień Dawcy Szpiku. Ty też!

chcę zorganizować akcję

STRAŻACY SZUKAli DAWCY SZPIKU DLA CHOREGO KOLEGI

Koledzy Sławka na znak jedności zgolili swoje głowy na łyso.
W czerwcu 2018 roku odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dedykowana Sławkowi, 26-letniemu strażakowi. U Sławka wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia, a zakończyło się diagnozą ostrej białaczki szpikowej.
STRAŻACY SZUKAJĄ DAWCY SZPIKU DLA CHOREGO KOLEGI
W akcję zaangażowali się jego koledzy z pracy, którzy na znak jedności zgolili swoje głowy na łyso. Na akcji zarejestrowało się 1 901 osób, a historia strażaka poruszyła serca Polaków, którzy dowiedzieli się o niej z mediów.

Obejrzyj materiał w Pytaniu na Śniadanie

Sławek żyje dzięki dawcy szpiku
Sławek na szczęście znalazł zgodnego Dawcę szpiku i jest już po przeszczepieniu. Powoli wraca do normalności, opiekuje się córeczką i cieszy się życiem.

Nie możesz pomóc w ten sposób?

Sprawdź inne formy pomocy