Dzień Dawcy Szpiku dedykowany Pacjentowi

Każdego roku Fundacja DKMS organizuje setki akcji rejestracyjnych dedykowanych potrzebującym przeszczepienia szpiku Pacjentom. Prawdopodobieństwo znalezienia pasującego Dawcy właśnie na akcji dedykowanej temu konkretnemu Pacjentowi jest bardzo małe, niemniej jednak, dzięki stale rosnącej liczbie Dni Dawcy i rosnącej bazie potencjalnych Dawców szpiku, szanse każdego chorego czekającego na przeszczepienie znacznie rosną. Wiele osób bliskich, przyjaciół czy rodziny Pacjenta w czasie poszukiwań niespokrewnionego Dawcy nie chce bezczynnie czekać i zwraca się do nas, aby wspólnie zorganizować akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

Ty też możesz pomóc! Wspólnie z nami zorganizuj Dzień Dawcy Szpiku dedykowany bliskiej Ci osobie.

Wyślij e-mail

Twoje wsparcie ma znaczenie!

Jeżeli chciałbyś zaangażować się w działania Fundacji DKMS, mające na celu zwiększenie liczby potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych, możesz zorganizować razem z nami akcję rejestracji potencjalnych Dawców dedykowaną bliskiej Ci osobie, która zmaga się z nowotworem krwi lub inną chorobą, która wymaga przeszczepienia szpiku. W ten sposób możesz pomóc swojemu bliskiemu oraz innym Pacjentom z całego świata, bo każda zarejestrowana osoba zwiększa szansę za znalezienie zgodnego Dawcy. Jak to zrobić?

KROK 1- Porozmawiaj ze swoim bliskim

1

Zanim przeprowadzisz akcję rejestracyjną, upewnij się, ze Twój bliski wyraził zgodę na taką inicjatywę. Następnie zaangażuj kilka osób ze swojego otoczenia (rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, znajomych chorego, kolegów z pracy lub szkoły) oraz skontaktuj się z Fundacją DKMS. Niezwłocznie prześlemy Ci wskazówki, dzięki którym krok po kroku wspólnie zaplanujemy i przeprowadzimy przy Twoim wsparciu Dzień Dawcy Szpiku.

KROK 2- Skontaktuj się z Fundacją

2

Wyślij nam wiadomość ze swoimi danymi i opisz swoje plany i pomysły. Odpowiemy na każdego przesłanego do nas maila. Przekonaj się, ilu potencjalnych Dawców możemy wspólnie zachęcić do rejestracji w bazie!

KROK 3- Przystąp do organizacji akcji

3

Przez cały czas trwania akcji Fundacja DKMS towarzyszy organizatorom we wszystkich działaniach. Dajemy wsparcie merytoryczne, udzielamy praktycznych rad, pomagamy w promocji akcji poprzez reklamę internetową i materiały drukowane. W razie jakichkolwiek pytań zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zobacz jak zrobili to inni!

Jak wygląda organizacja Dni Dawcy Szpiku | Fundacja DKMS Polska

Fundacja DKMS | 14-letni Kuba o organizacji Dnia Dawcy Szpiku

Zobacz jak wygląda organizacja Dnia Dawcy Szpiku i posłuchaj 14-letniego Kuby, który taką akcję już zorganizował. Przekonaj się, że Dzień Dawcy może zorganizować każdy!

Nie możesz pomóc w ten sposób?

Sprawdź inne formy pomocy