Dzień Dawcy Szpiku w Twoim mieście

Każdy może zorganizować Dzień Dawcy Szpiku i w ten sposób przyczynić się do podarowania kolejnych szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.Na początku zawsze pojawiają się pytania i wątpliwości: Czy dam radę? Czy będę dysponował wystarczającą ilością czasu? Czy posiadam odpowiednie umiejętności i wiedzę? Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi: TAK. Każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wcześniejszych doświadczeń, może razem z nami przeprowadzić Dzień Dawcy Szpiku. Ty też!

Napisz do nas i dowiedz się więcej!

Wyślij e-mail

Jedyną istotną kwestią w organizowaniu akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest realna chęć pomocy chorym na nowotwory krwi. Organizacja Dnia Dawcy Szpiku jest wyzwaniem, ale i wyjątkową przygodą, która nie tylko przyniesie Ci mnóstwo radości i satysfakcji, ale przede wszystkim przyczyni się do poprawy sytuacji Pacjentów, którzy czekają na swojego Dawcę. Przeżyj tę przygodę z nami!

Nasz najmłodszy organizator, Kuba, miał 13 lat, kiedy zdecydował się bezinteresownie pomóc chorej na raka Kamili i zadedykować jej organizowany przez siebie Dzień Dawcy. Kuba zaangazował w organizację akcji wielu ludzi, którzy razem z nim rozwieszali plakaty, zachęcali lokalną społeczność do rejestracji i rejestrowali nowych potencjalnych dawców podczas wydarzenia. Posłuchaj historii Kuby i przekonaj się, że Dzień Dawcy Szpiku może zorganizować każdy!

Od czego zacząć?

1

Najlepiej zacząć od początku, czyli od kontaktu z nami. Napisz do nas koniecznie podając informację kiedy i gdzie chcesz zorganizować akcję rejestracji potencjalnych Dawców. Po przekazaniu tych informacji otrzymasz od Koordynatora DKMS potrzebną dokumentację: pismo z prośbą o wyrażenie zgody na organizację akcji i umowę wolontariacką. Twoim zadaniem będzie uzyskanie potrzebnych podpisów i odesłanie do Fundacji dokumentów.

Działania poprzedzające Dzień Dawcy Szpiku

2

Przed akcją rejestracji potencjalnych Dawców warto, abyś znalazł osoby, które pomogą Ci sprawnie zorganizować całe wydarzenie, m.in. przygotują pomieszczenie (ustawią stoły, krzesła), pomoga też rejestrować kandydatów na Dawców. Kluczowym działaniem poprzedzającym Dzień Dawcy Szpiku jest promocja akcji. Aby ludzie przyszli się zarejestrować, muszą wiedzieć, że taka akcja będzie miała miejsce. Koordynator DKMS prześle Ci wszystkie potrzebne materiały promocyjne i edukacyjne dot. idei dawstwa. Otrzymasz np. plakaty, ulotki, balony, chorągiewki. Koordynator będzie również na bieżąco doradzał Ci , jakie działania podjąć, aby akcja okazała się sukcesem i aby w trakcie jej trwania do bazy potencjalnych dawców dołączyło jak najwięcej osób.

Rejestracja

3

Sama procedura rejestracji jest prosta. Wymaga przeprowadzenia krótkiego, wstępnego wywiadu medycznego, wypełniania jednostronicowego formularza i pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Całość zajmuje nie więcej niż 10 minut. Koordynator DKMS prześle Ci wszystkie potrzebne materiały rejestracyjne, a także przekaże numer alarmowy, aby odpowiadać na bieżąco na wszystkie pytania i ewentualne wątpliwości.

Pamiętaj!

Dla każdej planowanej akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku dedykowany jest Koordynator DKMS, którego zadaniem jest przeprowadzenie Cię krok po kroku przez cały proces organizacji tego wydarzenia. To od niego dostaniesz wszystkie materiały szkoleniowe, m.in szczegółowy przewodnik po organizacji akcji pałeczkowej oraz filmy instruktażowe i to on będzie cały czas do Twojej dyspozycji na wypadek wszelkich niejasności.

W Fundacji DKMS wierzymy, że razem możemy osiągnąć jeszcze więcej, dlatego apelujemy ”Dołącz do nas i pomóż zarejestrować kolejnych potencjalnych Dawców!

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.