Cześć! Mam na imię Gabriel!

Aby wyzdrowieć, potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Być może od Ciebie!

Pomożesz mi?

Hajnówka szuka Dawcy dla Gabriela!

Cześć! Mam na imię Gabriel!

Mam 9 lat i nigdy nie zapomnę tych wakacji. Niestety nie dlatego, że były najlepsze, ale dlatego, że w lipcu zachorowałem na białaczkę…
Do tej pory spędzałem cały czas na zabawie z moimi braćmi Erykiem i Józkiem. Razem z moją Mamą i Tatą spędzaliśmy bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu i brakuje mi tego w szpitalu.

Aby wyzdrowieć, potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Pomożesz mi?

Hajnówka, w której mieszkamy, to najfajniejsze miejsce na świecie. Tu zawsze jest coś do odkrycia! Razem z moją Mamą i Tatą spędzaliśmy bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu i brakuje mi tego w szpitalu. Chcę wrócić tam jak najszybciej.Tęsknie też za moją kotką Kulką, która jest moim ukochanym zwierzakiem.

"Choroba naszego syna rozpoczęła się od niewinnej gorączki, która pojawiła się pod koniec lipca. W przeciągu kilku dni cały nasz świat wywrócił się do góry nogami. Po badaniach związanych z rotawirusem i morfologii udaliśmy się do Szpitala Dziecięcego w Białymstoku, by tam usłyszeć diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna. Nasz syn jest w grupie wysokiego ryzyka, w której ostatnim etapem leczenia jest przeszczepienie szpiku."

Aby wyzdrowieć, potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Być może od Ciebie? Wystarczy, że zarejestrujesz się jako potencjalny Dawca szpiku i podarujesz mi oraz Innym chorym szansę na normalne życie i spełnianie marzeń.

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu, szanse są jeszcze mniejsze. Obecnie Dawcy nie może znaleźć co 5 polski Pacjent.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Hajnówka szuka Dawcy dla Gabriela!

Pomożesz? Bo możesz!