Julka ma 4 lata

Choruje na HLH - czyli bardzo rzadkie zaburzenie hematologiczne.
Potrzebuje przeszczepienia szpiku od Dawcy.

Julka i Inni Liczą na Twoją pomoc!

Julka jeszcze niedawno marzyła o wielkiej urodzinowej imprezie. Nie mogła się jej doczekać. Miał być tort, świeczki, zabawy i radosny czas spędzony z rodziną.Niestety hucznej imprezy nie było.

Tuż przed urodzinami Julka wylądowała w szpitalu i postawiono jej diagnozę - HLH, czyli bardzo rzadkie zaburzenie hematologiczne.
Jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku, aby do niego doszło musi znaleźć się zgodny Dawca. Zarejestruj się, może jesteś nim TY?

Julia ma 4 lata i wraz z mamą Agnieszką, tatą Michałem i starszą siostrą Natalią mieszka w Siedlcach. Stąd pochodzi też większość ich rodziny i znajomych. Dotychczas życie rodziny toczyło się bardzo spokojnie. Jednak w czerwcu tego roku wszystko uległo zmianie. Julka miała obchodzić swoje urodziny, czekała na urodzinową imprezę, natomiast życie napisało swój scenariusz i spędziła je na oddziale onkologii, ponieważ usłyszała diagnozę – HLH, czyli bardzo rzadkie zaburzenie hematologiczne.

W przyszłości Julka chce zostać lekarzem. Lubi układać puzzle, rysować kredkami, malować farbami, grać w gry planszowe, a także jeździć na rowerze. Jej ulubioną bajką jest Świnka Peppa. Nie może doczekać się powrotu do przedszkola, ponieważ tęskni za swoimi koleżankami i chciałaby się z nimi normalnie bawić. Jednak do tego potrzebna jest pomoc Dawcy.

Rodzice Julki apelują: „Zwracamy się do Państwa o pomoc dla naszej czteroletniej córki Julki, która będzie potrzebowała przeszczepu szpiku od Dawcy. Dlatego prosimy w miarę możliwości o rejestrowanie się w bazie potencjalnych Dawców szpiku, co może uratować nie tylko nasze dziecko, ale również innych potrzebujących”.

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Prosimy o rejestrowanie się w bazie potencjalnych Dawców szpiku

Julka i Inni Liczą na Twoją pomoc!

Pomożesz? Bo możesz!

Masz to w genach