Piotr ma dla kogo żyć!

W walce z przewlekłą białaczką szpikową wspiera go mama i córeczka Nikola.
To właśnie dla nich walczy o życie!

 

KLIKNIJ I ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU. DZIĘKI TOBIE PIOTR LUB INNY CHORY OTRZYMA SZANSĘ NA ŻYCIE. 

WSZYSCY KIBICE DLA PIOTRA

Piotr ma 29 lat, jest sportowcem i wiernym kibicem Śląsk Wrocław. Od 3 lat walczy z przewlekłą białaczką szpikową i się nie poddaje!


Szukamy dla Piotra i innych chorych „bliźniaków genetycznych”, którzy podarują im szansę na życie. Wystarczy kliknąć w link! ↓↓↓

 

Mam na imię Piotr. Mam 29 lat i mieszkam w moim ukochanym Wrocławiu. Obecnie choruję na przewlekła białaczkę szpikową. Kiedyś dużo ćwiczyłem. Trenowałem zapasy w WKS Śląsk Wrocław, potem sztuki walki. Byłem zapalonym sportowcem. Sport jest sensem mojego życia, tak jak jest nim mój klub Śląsk Wrocław. Jak widać ta choroba atakuje nawet takich jak ja…Teraz aktywność fizyczną zamieniłem na szpitalne sale.

Obecnie przyjmuję leki hematoonkologiczne, mam przetaczane płytki krwi i zostałem zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku kostnego bo to jedyna szansa abym mógł nadal żyć.

W walce z chorobą wspiera mnie moja mama i córeczka Nikola. To właśnie dla nich walczę o życie!

Teraz proszę Was o zarejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS. Szukamy dla mnie i innych chorych „bliźniaka genetycznego”, który podzieli się cząstką siebie i uratuje moje lub kogoś innego życie. Śląsk Wrocław…proszę pomóż!

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Piotr dziękuje za pomoc wszystkim Kibicom

Piotr choruje na przewlekłą białaczkę szpikową i potrzebuje przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Śląsk Wrocław pomaga Piotrowi.

ZAREJESTRUJ SIĘ. MOŻE KTOŚ CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE.

TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE.