Pomóż Justynie i Innym!

Poświęcenie Twoich 10 minut to krok do uratowania czyjegoś życia. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Ozorków kontra Białaczka. Pomóż Justynie i Innym!

Proszę Cię, stań na wysokości zadania, zarejestruj się i zostań Dawcą szpiku. To nic nie boli, nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie!

Mam na imię Justyna i mam 43 lata. Wraz z mężem Mirosławem oraz dziećmi – Weroniką i Julianem mieszkamy w Ozorkowie, skąd pochodzi większość naszej rodziny i przyjaciół. Dotychczas pracowałam w Urzędzie Miasta w Ozorkowie, jednak w lutym 2019 kilka rzeczy uległo zmianie. Podczas rutynowych badań krwi okazało się, że moje wyniki dalece odbiegają od normy. Byłam przekonana, że to jakaś pomyłka...niestety bardzo szybko okazało się inaczej. Diagnoza była druzgocąca – przewlekła białaczka szpikowa.

Początkowo lekarze uspokajali mnie, że z tym typem białaczki można żyć. Wystarczy dbać o siebie i przyjmować leki, jednak okazało się, że mój organizm jest oporny na leki i konieczny będzie przeszczep szpiku. Moim głównym celem jest powrót do zdrowia i „normalnego” życia. Mam wokół siebie bardzo dobrych ludzi dlatego wiem, że będzie dobrze. Chcę razem z moim mężem patrzeć jak moje dzieci dorastają, chcę je wspierać i być z nimi, a w niedalekiej przyszłości zaadoptować psa ze schroniska.

Ale do tego wszystkiego będę potrzebowała Twojego wsparcia. Nie tylko ja, ale i Inni chorzy tego potrzebują. Dlatego proszę Cię, stań na wysokości zadania, zarejestruj się i zostań Dawcą szpiku. To nic nie boli, nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie!

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Moim głównym celem jest powrót do zdrowia i „normalnego” życia. Ty możesz mi w tym pomóc!

Ozorków kontra Białaczka. Pomóż Justynie i Innym!

ZAREJESTRUJ ZNAJOMYCH I RODZINĘ

Chcesz zarejestrować swoich bliskich i znajomych jako potencjalnych Dawców szpiku? Nic prostszego – zamów tzw. „Zestaw na 5”! Nasz Koordynator Kamil wyśle do Ciebie paczkę z 10 pakietami do rejestracji swoich bliskich.
Zostań Dawcą szpiku!
Wyślij e-maila, w którym podaj swoje imię
i nazwisko, adres do wysyłki oraz numer telefonu. Skompletujemy dla Ciebie paczkę
i zadzwonimy, aby przekazać wszystkie informacje.
Zostań Dawcą szpiku!
Rozdaj pakiet do samodzielnej rejestracji swoim bliskim i znajomym. Każdy ma za zadanie wypełnić formularz, pobrać wymaz i całość
z powrotem oddać w Twoje ręce.
Zostań Dawcą szpiku!
Kiedy zbierzesz wypełnione pakiety rejestracyjne zamówimy do Ciebie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do nas, abyśmy mogli zakończyć rejestrację wszystkich osób.

Zostań Inicjatorem małej akcji rejestracji. Ułatw sprawę swoim bliskim, zachęć ich do wsparcia. Pamiętaj, że im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku w bazach, tym więcej szans na życie dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia od Dawców niespokrewnionych. Nie poniesiecie żadnych kosztów. Wyślij e-mail na adres kamil.stachowicz@dkms.pl, a my oddzwonimy i omówimy szczegóły.

Wysyłam E-mail